Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Tretie prešovské účinkovanie v skupinovej fáze Pohára EHF, Tatran začne v sobotu v Silkeborgu

Goluža žiada o zhovievavosť fanúšikov, Hrstka myslí na postup zo skupiny
08.02.2018, Autor: SITA, Foto: Tatran Prešov

Hádzanárom Tatrana Prešov sa opäť naplno rozkrúti zápasový kolotoč. K zápasom v Slovnaft handball extralige (SHE) a SEHA League im od nachádzajúceho víkendu pribudnú aj stretnutia v skupinovej fáze Pohára EHF mužov 2017/2018. Úradujúci slovenský šampión si ju zahrá v rámci tejto európskej pohárovej súťaže už tretíkrát, predtým v nej účinkoval v sezónach 2012/2013 a 2013/2014. V oboch prípadoch obsadil vo svojich skupinách 3. miesto a nepostúpil do štvrťfinále. V ňom si však zahrali ešte predtým - v ročníku 2011/2012.


Zverenci trénera Slavka Golužu po neúspechu v kvalifikácii Ligy majstrov dostali šancu ešte v Pohári EHF, v ktorom v 3. kvalifikačnom kole vyradili islandský FH Hafnarfjördur (24:21, 23:26), keď len vďaka vyššiemu počtu gólov na palubovke súpera prekĺzli medzi šestnásť najlepších tímov tejto európskej pohárovej súťaže mužských klubov. Ešte decembrový žreb zaradil Šarišanov do A-skupiny spolu s bieloruským SKA Minsk, dánskym Bjerringbro-Silkeborg a nemeckým SC Magdeburg.


"Určite sme sa ocitli v najťažšej skupine. Dá sa povedať, že je náročnejšia aj v porovnaní s tou, v ktorej by sme hrali v prípade postupu do základnej fázy Ligy majstrov. Nečaká nás teda nič jednoduché. Vzhľadom na ich kvalitu a napriek problémom, ktoré máme v našom mužstve, urobíme všetko pre úspech,“ uviedol kouč Prešovčanov Goluža pre klubový web.


Hádzanári Tatrana vstúpia do skupinovej fázy Pohára EHF mužov 2017/2018 v Dánsku, v rámci 1. kola A-skupiny sa predstavia v sobotu 10. februára od 14.00 h na palubovke tímu Bjerringbro-Silkeborg (rozhodujú Španieli Mata a Bustamante López). Slovenský majster neprežíva v súčasnosti najideálnejšie obdobie. Okrem úzkeho kádra vzhľadom na početnú maródku musí stráviť aj výsledky, na aké nebol v ostatných rokoch zvyknutý. V stredu utrpel v Topoľčanoch druhú prehru v základnej časti extraligy.


"Aj bez ohľadu na to, v akom zložení pocestujeme a odohráme zápas v Dánsku, budeme chcieť takisto ako v každom stretnutí ísť za víťazstvom. Zároveň však od fanúšikov očakávame, že budú rešpektovať silu súpera a budú pri našom súčasnom zložení tolerantní, keďže výsledky nemusia byť úplne v súlade s ich želaniami. Silkeborg je určite favoritom. Ak si pozrieme na jeho individuality na čele s Knudsenom, Markussenom či Skubem, ide o európske mužstvo top kvality,“ dodal Goluža. Jeho český zverenec Jakub Hrstka je pri celkových ambíciách odvážnejší. "Prioritou bude nestrácať body doma a keď uchmatneme nejaké body na palubovkách súperov, tak môžeme pomýšľať na postupové priečky. A to je aj náš hlavný cieľ - postúpiť zo skupiny," vyhlásil ľavý krídelník Tatrana.


Aktuálna sezóna je už šiestou, keď sa hrá v Pohári EHF (po zlúčení s PVP) skupinová fáza. V edícii 2017/2018 sa predstavia tímy z 12 krajín, najpočetnejšie - až trojnásobné - zastúpenie má Nemecko, z Francúzska a Španielska sú dve družstvá. Zápasy úvodného kola skupinovej fázy Pohára EHF sú na programe 10./11. februára 2018, boje v nej vyvrcholia 31. marca/1. apríla.


Dejiskom Final Four Pohára EHF bude 19. - 20. mája 2018 GETEC Arena (Bördelandhalle) v Magdeburgu s kapacitou 7100 divákov. Účinkovanie Magdeburčanov v A-skupine môže mať teraz po získaní usporiadateľského práva vplyv na systém vo štvrťfinále. Ak hráči bundesligového tímu vyhrajú svoju skupinu, alebo skončia medzi tromi najlepšími na druhých miestach, tak sa priamo kvalifikujú na turnaj Final Four a budú sa hrať len tri štvrťfinále (nepostúpi doň najhorší zo štvorice družstiev na 2. priečkach). V prípade, že Magdeburg bude najhorší z klubov umiestnených na 2. miestach, bude musieť zabojovať o postup do semifinále v jednej zo štyroch štvrťfinálových dvojíc. Keď však hráči SC skončia vo svojej A-skupine tretí alebo štvrtí, bude to znamenať ich elimináciu zo súťaže a záverečný turnaj bude bez nich. Jeho účastníci sa teda predstavia na neutrálnej pôde.


Zloženie skupín v skupinovej fázy Pohára EHF hádzanárov 2017/2018:

A-skupina: SKA Minsk (Biel.), Bjerringbro-Silkeborg (Dán.), SC Magdeburg (Nem.), postupujúci z dvojice Tatran Prešov (SR)/FH Hafnarfjördur (Isl.)

B-skupina: Füchse Berlín (Nem.), Helvetia Anaitasuna (Šp.), Saint-Raphaël Var Handball (Fr.), Lugi HF (Švéd.)

C-skupina: Frisch Auf! Göppingen (Nem.), Cocks (Fín.), RK Nexe Našice (Chor.), RD Koper (Slovin.)

D-skupina: Chambéry Savoie Mont Blanc Handball (Fr.), KS Azoty-Pulawy SA (Poľ.), Fraikin BM. Granollers (Šp.), Wacker Thun (Švaj.)


Hracie termíny:

1. kolo: 10. - 11. 2. 2018

2. kolo: 17. - 18. 2.

3. kolo: 24. - 25. 2.

4. kolo: 3. - 4. 3.

5. kolo: 24. - 25. 3

6. kolo: 31. 3. - 1. 4.


Program A-skupiny skupinovej fázy Pohára EHF hádzanárov 2017/2018:

1. kolo:

10. februára 2018:

14.00 h Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) - Tatran Prešov (SR), rozhodujú: Javier Álvarez Mata a Yon Bustamante López zo Španielska

16.00 h SEČ SKA Minsk (Biel.) - SC Magdeburg (Nem.)

2. kolo:

14. 2.

19.00 SC Magdeburg (Nem.) - Bjerringbro-Silkeborg (Dán.)

17. 2.

18.00 Tatran Prešov (SR) - SKA Minsk (Biel.)

3. kolo:

24. 2.

15.00 Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) - SKA Minsk (Biel.)

18.00 Tatran Prešov (SR) - SC Magdeburg (Nem.)

4. kolo:

3. marca

17.30 SEČ SKA Minsk (Biel.) - Bjerringbro-Silkeborg (Dán.)

4. 3.

15.00 SC Magdeburg (Nem.) - Tatran Prešov (SR)

5. kolo:

24. 3.

18.00 Tatran Prešov (SR) - Bjerringbro-Silkeborg (Dán.)

25. 3.

15.00 SC Magdeburg (Nem.) - SKA Minsk (Biel.)

6. kolo:

31. 3.

15.00 Bjerringbro-Silkeborg (Dán.) - SC Magdeburg (Nem.)

16.00 SEČ SKA Minsk (Biel.) - Tatran Prešov (SR)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner