Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovnaft handball extraliga mužov - Prvé zápasy finále a o 3. miesto pre domácich

Výsledky sobotňajších zápasov Slovnaft handball extraliga mužov 2017/2018
06.05.2018, Autor, Foto: SITA

Hádzanári Tatrana Prešov podľa očakávania úspešne vstúpili do finálovej série play-off Slovnaft handball extraligy mužov 2017/2018. Zverenci trénera Slavka Golužu zvíťazili v sobotu vo svojej Tatran handball aréne v prvom stretnutí nad HK Agro Topoľčany 35:21 (17:8), keď odpor súpera zlomili už v úvodnom dejstve a urobili prvý krok na ceste za obhajobou titulu slovenských šampiónov. Favorizovaní Šarišania sa v sérii hranej na tri víťazstvá ujali vedenia 1:0. Druhé finále je na programe v stredu 9. mája od 18.00 h v Topoľčanoch. Prešovčania si tam v prípade úspechu vybojujú majstrovský mečbal. Topoľčanci za predpokladu svojho triumfu nadobudnú istotu minimálne štvorzápasovej finálovej série a ešte jedného domáceho duelu.


Len niečo vyše sto divákov videlo obrat a víťazstvo domácich v prvom stretnutí o 3. miesto. Hráči MŠK Považská Bystrica pred svojimi priaznivcami zdolali HKM Šaľa 30:28, hoci po I. polčase zaostávali 13:18. Považania potrebovali 14 minút v druhom polčase na vyrovnanie na 23:23. Rozhodujúci náskok si utvorili od 53. do 55. min, keď odskočili na 29:26. Séria o bronz bude pokračovať v stredu 9. 5. od 19.00 h na šalianskej palubovke.


Výsledky sobotňajších zápasov Slovnaft handball extraliga mužov 2017/2018:


finále play-off - prvý zápas (hrá sa na 3 víťazstvá):

Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany 35:21 (17:8) - stav série 1:0

Zostavy a góly:

Tatran: Cvitkovič, Čupryna - Rábek 1, Butorac 4, Hrstka 4, Lapajne, D. Krok 2/1, Babič 4, L. Urban 5, Pekár, Číp 6, Vučko 3, Abramovič, Kasal 6

HK Agro: Králik, M. Meluš - J. Briatka, Janíček, E. Masaryk, D. Michalka 1, Ivanicja 4, Miženko 2, Ivanov 1, Cigáň 3, Hlinka 1, Jadroň 5/2, Minarovský, Ďurček, Žilinčík 2, Kučer 2

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčení: 1 - 0, rozhodovali: Brunovský a Čanda, 420 divákov


Agro držalo krok necelých desať minút. Jadroň na začiatku 9. min znížil na 3:5, ale po štvrťhodine hry bolo už 9:3 pre Tatran, ktorý do prestávky natiahol rozdiel na deväť gólov (17:8). Prvú desaťminútovku po zmene strán vyhrali domáci 7:3, takže pri vedení 24:11 bolo zrejmé, že v zostávajúcom čase si Šarišania poľahky postrážia hladké víťazstvo. Topoľčanci znížili na desaťgólový rozdiel, ale skresať prehru na jednocifernú sa im nepodarilo. Naopak, zeleno-bieli v záverečných 8 minútach z 29:19 zvýšil na konečných 35:21.


Hlasy (zdroj web Tatrana):

Slavko Goluža (tréner Tatrana Prešov): "Bol to dobrý zápas, veľmi dobre sme zahrali v obrane a hneď na začiatku sme dali 3 - 4 ľahké góly z protiútokov. Do prestávky sme náskok navýšili na deväť gólov a v druhom sme chceli hráčov viac rotovať, udržať tempo. Zaslúžene se vyhrali."


Pavel Farář (tréner HK Agro Topoľčany): "Zápas bol jednoznačne ovplyvnený nevydareným úvodom. Začali sme zle a so zbytočne veľkým rešpektom. V prvým desiatich minútach sme odovzdali asi päť lôpt, z čoho Prešov profitoval a dostal sa do náskoku jednoduchými gólmi. My sme súpera chceli čo najviac držať na postavenej obrane, keďže tam máme aspoň akú-takú šancu, lebo na rýchly útok je to ťažké, čo sa aj potvrdilo. V druhom polčase sme hru opticky vyrovnali, ale nevyvarovali sme sa zbytočných chýb. Dostávame veľa gólov z druhej vlny, ktorú má Prešov veľmi dobrú. Z toho sa musíme poučiť."


Michal Kasal (ľavá spojka Tatrana Prešov): "S dnešným zápasom môžeme byť spokojní, a to predovšetkým najmä v obrannej fáze, keď sme za prvý polčas dostali iba deväť gólov. V druhom polčase sa nám zase darilo dávať góly z druhej aj prvej vlny. Spokojný som aj so svojím výkonom i gólmi, najdôležitejšie však je, že sme vyhrali."


Bruno Butorac (pravá spojka Tatrana Prešov): "Odohrali sme dobré stretnutie. Hrali sme pekne v obrane i útoku. Gólový rozdiel možno mohol byť aj vyšší, ale aj tak je to super."


o 3. miesto - prvý zápas (hrá sa tri víťazstvá):

MŠK Považská Bystrica - HKM Šaľa 30:28 (13:18)

Najviac gólov: Vallo 11/4, Pupík 5, Š. Macháč a Jurák po 4 - Polakovič 7/3, Meľnyk, Michniewicz a Dudáš po 4

pok. hody: 5/4 - 6/3, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Mandák a Rudinský, 122 divákov

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner