Po štvrtkovej dohrávke Považanov s Modrou (32:27) pokračovala Niké handball extraliga tromi zápasmi a jeden priniesol prekvapujúcu remízu.

Majstrovský Tatran Prešov v poslednej sekunde vybojoval aspoň bod s HK Bojnice za remízu 31:31. Zverenci trénera Tomáša Mažára predviedli Tatran Handball aréne jeden z najlepších výkonov a pripísali si historicky prvý bod s 18-násobným šampiónom Slovenska. Bojnice začali nebojácne, v úvode po dvoch presných zásahoch Juraja Briatku viedli a do 13-tej minúty sa doťahovali s domácimi gól na gól. Následne prišla trojgólová šnúra Šarišanov, keď v priebehu minúty skórovali Caballero, Adama Sako a Antl. Hostia dokázali zareagovať a do šatní sa išlo za nerozhodného stavu 16:16. Úvod druhej časti opäť vyšiel Bojničanom, ktorí sa dostali do vedenia 19:16. V 36.minúte bolo po góle Urbana opäť vyrovnané (20:20). V závere 48.minúty videl červenú kartu Adama Sako, no Prešovčanov to nezlomilo. Lukáš Urban, ktorý bol najlepším hráčom domáceho mužstva strelil 3 góly a poslal svoj tím do vedenia 29:26. Záverečnú 7-minútovku ovládli Bojničania pomerom 5:2. 18 sekúnd pred koncom zápasu mieril presne Tomáš Smetánka, Bojničania vyhrávali 31:30. Česť Prešovčanov zachránil strelou v poslednej sekunde Jorge Silva.

Tatran Prešov – HK Bojnice 31:31 (16:16)
Najviac gólov: Urban 7, Karlov 7, Caballero 6 – Briatka 7, Bogár 7, Smetánka 6, Páleš 5. Pok. hody: 1/2 - 4/4, vylúčení: 5 - 3, ČK Adama Sako. Rozhodovali: Tomáš Palovčák, Peter Richvalský.

Na palubovke ŠKP Bratislava sa predstavila Sporta Hlohovec. V polovici prvého polčasu viedli hostia 7:4. Policajti manko rýchlo zmazali a do prestávky bol priebeh vyrovnaný. V úvode 40-tej minúty sa domáci dostali do dvojgólového vedenia (18:16), ktoré napokon dokázali udržať až do konca a to napriek tomu, že sa Sporta 7-krát dotiahla na rozdiel jedného gólu. Naposledy v závere 59.minúty, keď Antala premenil pokutový hod. Posledné slovo mal 34 sekúnd pred koncom skúsený krídelník Tomáš Kysel.

ŠKP Bratislava – HC Sporta Hlohovec 25:23 (12:12)
Najviac gólov: Halla 7, Orosz 6, Gdovec 4 – Meliava 7, Utmelidze 4, Antala 4. Pok. hody: 0/1 - 4/5, vylúčení: 5 – 5, ČK Giga Meliava. Rozhodovali: Rebeka Haščíková, Stanislava Kellner.

V poslednom piatkovom zápase mali Topoľčany namierené za dvomi bodmi na palubovke Záhorákov. Po polčase viedli 16:13 a to v úvode 29.minúty mali už 5-gólový náskok (16:11). Domáci postupne ukrajovali z manka, až sa v 44.minúte dostali do tesného vedenia 23:22. Vo vyrovnanom zápase napokon rozhodli pevné nervy a úspešní strelci pokutových hodov. V čase 59:03 to bol hosťujúci Daniel Polák, ktorý vyrovnal na 29:29, lenže 4 sekundy pred koncom zápasu bol faulovaný domáci Samuel Kovács a Lazar Spasih sa nemýlil. Záhorákom zariadil štvrté víťazstvo v aktuálnej sezóne.

HC Záhoráci – HK Agro Topoľčany 30:29 (13:16)
Najviac gólov: Ristič 8, Spasih 8, Dijamatovič 4, Kovács 4 – Michalka 8, Polák 8, Donoso 5. Pok. hody: 5/6 - 4/5, vylúčení: 6 – 6. Rozhodovali: Michal Nagy, Roman Zubo.

Deviate kolo dohrajú v piatok 26.októbra od 18:00 HK Košice proti MHC Štart Nové Zámky.