Tretiu prehru si pripísali hádzanári Tatrana Prešov v skupinovej fáze Európskej ligy 2024/2025. Zverenci trénera Ratka Djurkoviča nenašli recept ani na tretieho protivníka v C-skupine, keď v stretnutí 3. kola podľahli vo svojej Tatran handball aréne portugalskej Benfice Lisabon 16:24 (6:9) a naďalej zostávajú v tabuľke bez bodu na 4. mieste.

Šarišania začali proti víťazovi EL zo sezóny 2021/2022 dobre, v 2. min viedli 2:0, ale hostia otočili na 6:3. Tento stav svietil na ukazovateli skóre aj v 22. min, keďže na oboch stranách excelovali brankári. Hostia hneď v úvode druhého polčasu natiahli svoje vedenie na 14:8 a zdalo sa, že zápas už stratí náboj, ale domáci sa nechceli len tak vzdať. Štvrťhodinu pred koncom sa dotiahli na 12:15, no vzápätí od stavu 13:16 štyrikrát za sebou inkasovali a bolo rozhodnuté. Hráčom Tatrana hrozila dvojciferná prehra, ale Da Silva v poslednej minúte stanovil konečný výsledok na 16:24.

"V Európskej lige nie sú slabé družstvá. Vedeli sme, že príde k silný tím, ktorý predvádza kvalitnú a rýchlu hádzanú. Keď sme v druhom polčase stiahli náskok súpera na tri góly, tak mi pomohli v obrane aj chalani. Škoda, že potom sme opäť postrácali lopty, zrejme aj vinou únavy," povedala v rozhovore pre Sport1 TV brankárska opora Prešova Igor Čupryna.

Slovenský majster začne odvetnú časť skupinovej fázy na budúci týždeň 29. októbra od 18.45 h na lisabonskej pôde proti zatiaľ stopercentnej Benfice.

Výsledky utorkových stretnutí 3. kola C-skupiny v rámci skupinovej fázy Európskej ligy mužov 2024/2025:
Tatran Prešov (SR) - Sport Lisboa e Benfica (Portug.) 16:24 (6:9)
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Mitošinka – Mitaľ 1, Karlov 5/1, Sako, Potnar 2, Fenár 1, J. Kravčák, Hozman, Polanský, M. Antl, Barros Araxá 1, L. Urban, Kimák-Fejko, Caballero Hernández 3, Da Silva 3/1
Pok. hody: 4/2 - 5/0, vylúčení: 3 - 1, rozhodovali: Božinovski a V. Načevski (obaja Sev. Maced.)

Limoges Handball (Fr.) - Kadetten Schaffhausen (Švaj.) 27:31 (16:13)