Hádzanári Tatrana Prešov prekonali v Európskom pohári mužov 2023/2024 aj druhú prekážku. Zverenci trénera Pavla Jana po českých Lovosiciach vyradili aj islandský Afturelding, ktorý zdolali dvakrát. Piatkový prvý zápas 3. kola vyhrali 27:24 (12:10) a nedeľňajšiu odvetu, ktorá sa tiež hrala v Tatran handball aréne, takisto trojgólovým rozdielom - tentoraz 28:25 (13:14). Šarišania sa môžu tešiť na žreb osemfinále európskej pohárovej súťaže číslo 3, ktorý je na programe v utorok 5. decembra vo Viedni.

Výsledok - Európsky pohár mužov 2023/2024 - 3. kolo - odveta:
Tatran Prešov (SR) - Afturelding (Isl.) 28:25 (13:14) - prvý zápas 27:24, do osemfinále postúpil Prešov
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič 1 – Mitaľ 4/1, Chajan, Sako 6, M. Kovács, Rečičár, Fenár, D. Radčenko, Hozman 2, Kasatkin 1, M. Antl, Davidovič, Barros Araxá 1, L. Urban 6/2, Caballero Hernández 7.
Najviac gólov za Afturelding: Benediktsson 6.
Pok. hody: 3/3 - 5/4, vylúčení: 4 - 6, ČK: 47. Gunnarsson (Afturelding) za faul, rozhodovali: Met. Ilievski a Mih. Ilievski (obaja Sev. Maced.), 2040 divákov.

Aj odveta priniesla vyrovnaný priebeh. Islanďania vyhrávali v úvode 1:0 i 2:1, ale hráči Tatrana potom naklonili skóre na svoju stranu. V I. polčase najvyššie vyhrávali 7:4 a 8:5, no hostia pred prestávkou otočili na 14:13.

Prešovčania, ktorí nastúpili aj bez zraneného kapitána Rečičára (sedel len na lavičke ako psychická podpora mužstva), vstúpili do druhého dejstva trojgólovou šnúrou (16:14), ale výraznejšia sa odpútali štvrťhodinu pred koncom, keď Mitaľ upravil na 22:18. V týchto chvíľach to v súčte s trojgólovým náskokom z piatkového prvého duelu vyzeralo na predčasné rozhodnutie boja o postup. Následne prišla diskvalifikácia Gunnarssona a zvýšenie vedenia Tatrana na 23:18. V zostávajúcom čase slovenský vicemajster už nemal problém doviesť stretnutie do víťazného konca.

Hlasy (zdroj: Sport1 TV):
Pavol Jano (tréner Tatrana Prešov): „Oba duely boli náročné. Som šťastný, že sme postúpili. Chlapci hrali za zraneného Tomáša Rečičára. Diváci boli fantastickí"

Adama Sako (spojka Tatrana Prešov): „Sme veľmi spokojní, že sme vyhrali oba zápasy. Odveta bola ťažká, keďže máme v tíme zranených hráčov. Cez prestávku sme si povedali, že máme ešte 30 minút, aby sme to otočili. Podarilo sa a máme veľkú radosť."