Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce pokračujú vo svojej úspešnej sérii aj v Európskom pohári žien 2023/2024. V prvom zápase 3. kola pokorili v sobotu vo svojej Chemkostav aréne kosovského súpera KHF Istogu 43:18 (21:9) a vzhľadom na 25-gólový rozdiel, kvalitu kádra i výhodu domáceho prostredia v nedeľňajšej odvete so začiatkom od 11.30 h predčasne rozhodli o postupujúcom do osemfinále.

Zverenky trénera Petra Kostku dosiahli v oboch polčasoch takmer rovnaké výsledky. S výnimkou Nikolety Pejovičovej a oboch brankárok sa všetky zapísali do streleckej listiny. Po spečatení postupu sa môžu tešiť na žreb kontinentálnej pohárovej súťaže číslo tri.

Výsledok - Európsky pohár žien 2023/2024 - 3. kolo - prvý zápas (odveta 19. 11. o 11.30 h v Michalovciach) - sobota:

MŠK Iuventa Michalovce (SR) - KHF Istogu (Kos.) 43:18 (21:9)
Zostava a góly Iuventy: Mendesová de Almeidová, Jablonská-Bobaľová – Radovičová 11/3, Pejovičová, Dorszová 2, Popovcová 4, Paľová-Rebičová 1, Bačenková 3, Habánková 1, Soskydová 3, Kohučová 3, Wollingerová 1, Kowaliková 6, Kompaniecová 3, Klučková 4/1, Krivokapičová 1
pok. hody: 5/4 - 6/5, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Lošak a Novikov (obaja Ukr.), 450 divákov

V úvode bol stav 1:1, ale potom Iuventa odskočila na 6:1 a už mala opraty duelu pevne vo svojich rukách. Už v priebehu prvého polčasu si vypracovala dvojciferný náskok. Aj po zmene strán bola otázkou len výška skóre. Michalovčanky svoje vedenie zdvojnásobili. Najviac k vysokému víťazstvu prispela 11-gólová Radovičová.

Hlas:
Peter Kostka (tréner Iuventy): "Som rád, že sme na 99 percent v osemfinále, ale potrebujeme rovnakým tempom a kvalitou zvládnuť aj odvetný zápas. Chceme nielen postúpiť, ale aj ukázať divákom dobrú hru. Počas celého zápasu sme mali problém s preberaním pivotky. To musíme do nedele zlepšiť. Potom budeme ešte dominantnejší.“