Boj o prvenstvo v MOL lige hádzanárok 2022/2023 je o krok bližšie k rozuzleniu. Hráčky HC DAC Dunajská Streda už len dva body delia od celkového prvenstva v spoločnej slovensko-českej súťaži. Zverenky trénera Viktora Debreho zvládli sobotňajší duel 20. kola na palubovke Kynžvartu (28:23), ktorý po vyrovnanom prvom polčase rozhodli po zmene strán. Najskôr za šesť minút odskočili na 16:13, domáce sa ešte dotiahli na 17:18, ale vzápätí hostky zvýšili vedenie na 21:17 a potom už kontrolovali vývoj. Dunajskostredčanky zvýšili svoj náskok na čele tabuľky na dva body, pričom do konca súťaže zostávajú dve kolá. Keďže majú o skóre lepšiu vzájomnú bilanciu s HK Slovan Duslo Šaľa, stačí im raz zvíťaziť. Veľkú šancu získať potrebné dva body budú mať 15. apríla, keď pred svojimi fanúšikmi privítajú posledný tím tabuľky AHT HC Stupava.

Šalianky potrebovali tiež bodovať naplno, ale vo vyrovnanom stretnutí na pôde Sokola Písek si body podelili za remízu 33:33. Hostky v prvom dejstve prehrávali aj štvorgólovým rozdielom, ale 16 minút pred koncom už viedli 27:24. Napokon museli zachraňovať aspoň bod, ktorý im vyrovnávajúcim gólom zaistila 12 sekúnd pred koncom Diana Mária Vargová.

DHK Baník Most po dvoch dueloch bez plného bodového zisku zvíťazil doma nad predposledným DHC Sokol Poruba 27:24 a dotiahol sa na Iuventu Michalovce, s ktorou bude bojovať o bronzovú pozíciu v MOL lige.

Tretí slovenský tím AHT HC Tatran Stupava ťahal za kratší koniec na západe ČR, keď s úradujúcim vicemajstrom DHC Plzeň prehral 22:37 a uzatvára poradie s jediným bodom.

Výsledky sobotňajších stretnutí 20. kola MOL ligy žien 2022/2023:

Házená Kynžvart - HC DAC Dunajská Streda 23:28 (12:12)
Najviac gólov: K. Königová 6, Dresslerová 5, Patrnčiaková 3, Vávrová 3/1 - Élőová 6, Juhosová a R. Bíziková po 5
pok. hody: 4/3 - 2/1, vylúčené: 3 - 4, rozhodovali: Barták a Hladký (obaja ČR), 220 divákov

Sokol Písek - HK Slovan Duslo Šaľa 33:33 (17:16)
Najviac gólov: Stellnerová 9, Korešová 8, E. Svobodová 5/2 - Ščípová 8/3, D. M. Vargová 7/1, Takáčová a B. Königová po 5
pok. hody: 3/2 - 4/4, vylúčené: 3 - 4, ČK: 60. Ščípová (Šaľa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Moravec a Tůma (obaja), 256 divákov

DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba 27:24 (15:10)
Najviac gólov: Cholevová 7, Stříšková 6, Mikulčík 4, Eksteinová 4/1 - Farářová a M. Konečná po 5/2, Ulmanová 4

DHC Plzeň - AHT HC Tatran Stupava 37:22 (18:11)
Najviac gólov: V. Galušková 8/5, Schreibmeierová 7 Franzová 5 - L. Kovácsová 6/3, P. Bahorecová 4, Jagodičová 3
pok. hody: 6/5 - 6/5, vylúčené: 6 - 5, rozhodovali: Halada a Kosmárk (obaja ČR), 126 divákov