Po troch stredajších predohrávkach sa v sobotu hrali dva duely 5. kola MOL ligy v hádzanej žien. Atraktívny súboj bol na programe v Šali, kde privítali českého majstra a DHK Baník Most si odniesol domov najmä vďaka prvému polčasu víťazstvo 39:34, ktoré ho posunulo na 3. priečku tabuľky.

Šalianky od začiatku museli doťahovať náskok súperiek. Ešte v 18. min bolo len 9:11, ale do prestávky narástlo vedenie hostiek až na sedem gólov. Domáce po zmene strán zabojovali o výsledok, počínali si v ňom lepšie ako Most. V 45. min Holešová znížila na 27:31, ale v zostávajúcej štvrťhodine sa už bližšie nepriblížili.

V konfrontácii tímov zo spodku tabuľky sa tešili hádzanárky DHC Sokol Poruba, ktoré zdolali DHC Plzeň 25:22 a prvýkrát v sezóne zabodovali. Zisk dvoch bodov ich vyšvihol pred Šaľu na 8. priečku.

Výsledky sobotňajších stretnutí 5. kola MOL ligy hádzanárok 2024/2025:
HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Baník Most 34:39 (14:21)
Najviac gólov: B. Königová a Ščípová po 9, Pócsíková 6/3 - Zachová 8, Jestříbková 6, Mateusová, S. Szarková, Behenská a Kuxová po 4
pok. hody: 3/3 - 0, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Baďura a Ondruš (obaja SR), 600 divákov

DHC Sokol Poruba - DHC Plzeň 25:22 (12:10)
Najviac gólov: Farářová 7/4, Kar. Rajová 5, Kašpárková 4 - Koubová 5, Panošková, L. Drozdová, P. Drozdová a D. Vysloužilová po 3, Polanková 3/1