Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa po minulotýždňovom domácom výprasku od Iuventy Michalovce (19:36) odohrali vyrovnané stretnutie v Zlíne, ale domov sa vrátili naprázdno, keď v rámci 2. kola MOL ligy podľahli 31:33 (15:15). Zverenky trénera Petra Pčolu tak naďalej uzatvárajú poradie tabuľky.

V stretnutí sa tímy striedali vo vedení. Šalianky v I. polčase otočili z 5:8 na 11:8, ale ešte do prestávky o náskok prišli. Hráčky Zlína predviedli obrat po zmene strán, keď z 15:16 sa dostali na 22:17. Hostky na začiatku záverečnej desaťminútovky štyrikrát za sebou skórovali a v priebehu necelých troch minút sa dotiahli na 28:29. Svoju snahu o obrat však už hráčky Dusla nedokázali dotiahnuť do konca. Zlín si dvoma presnými zásahmi poistil vedenie a nepustil dva body zo svojich rúk.

V záverečnom stretnutí 2. kola sa prekvapenie nekonalo. Český šampión DHK Baník Most mal síce po I. polčase len trojgólový náskok nad HK Hodonín, ale svojho súpera zdolal presvedčivo 37:25 a vďaka tomu sa dostal na čelo tabuľky pred michalovskú Iuventu.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 2. kola MOL ligy v hádzanej žien 2024/2025:

Handball club Zlín - HK Slovan Duslo Šaľa 33:31 (15:15)
Najviac gólov: Filípková 8, Herbočková, Gabrhelová a Kríčková po 5, Poznarová 5/5 - Ščípová 7/1, N. Némethová 6, Brezánska 4
pok. hody: 7/5 - 2/1, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Fialová a Sovová (obe ČR), 132 divákov

DHK Baník Most - HK Hodonín 37:25 (17:14)
Najviac gólov: Zachová 6, Smetková a Behenská po 4, S. Szarková 4/2 - Štipčáková a Kalinová po 5, Paizinhová a Krejčíková po 4