Prvé zápasy štvrťfinále play-off Niké Handball extraligy mužov 2022/2023 sa až na jednu výnimku niesli v znamení domácich. Víťaz dlhodobej časti MŠK Považská Bystrica sa proti ŠKP Bratislava pomalšie rozbiehal. Po štvrťhodine prehrával 4:7, ale už do polčasovej prestávky získal štvorgólový náskok, ktorý po zmene strán ešte viac ako zdvojnásobil (32:23). Aj obhajca titulu Tatran Prešov mal pod kontrolou vývoj duelu s HK Agro Topoľčany. Hostia sa v závere I. polčasu dotiahli na rozdiel štyroch gólov, ale v druhom dejstve sa obrat nekonal. Naopak, Šarišania zvýšili svoje vedenia a troma gólmi v záverečných dvoch minútach si zaistili dvojciferný triumf (41:30).

Najvyrovnanejší súboj sa očakával v Nových Zámkoch, a to sa aj potvrdilo. Hráči domáceho MHC Štart nezužitkovali proti HK Košice trojgólový náskok z 39. min (17:14). Hádzanári úradujúceho vicemajstra otočili vývoj skóre, do záverečnej desaťminútovky išli za stavu 22:19. Novozámčania znížili v 58. min na 23:24, ale víťazstvo hostí spečatil na 25:23 Marián Maguška.

Druhé zápasy štvrťfinále sú na programe v stredu 29. marca, pričom súperi si vymenia výhodu domáceho prostredia. Keďže sa hrá na dve víťazstvá, už sa môže rozhodnúť o semifinalistoch.

Výsledky sobotňajších prvých zápasov štvrťfinále play-off Niké Handball extraligy mužov 2022/2023 (hrá sa na 2 víťazstvá):

MŠK Považská Bystrica - ŠKP Bratislava 32:23 (15:11) - stav série 1:0
Najviac gólov: Sloboda 7/3, Vallo 6, Bystrický 5 - Ivány 6, O. Orosz a Gdovec po 4
pok. hody: 6/5 - 3/2, vylúčení: 2 - 2, rozhodovali:  Pérez a Díaz-Flores, 720 divákov

Tatran Prešov - HK Agro Topoľčany 41:30 (21:17) - stav série 1:0
Najviac gólov: López García 8, Rábek 7/2, Fenár 6 - Panovski 6/1, D. Polák 6/2, J. Tóth 5
pok. hody: 5/4 - 4/3, vylúčení: 1 - 3, rozhodovali: Palovčák a Richvalský, 410 divákov

MHC Štart Nové Zámky - HK Košice 23:25 (14:12) - stav série 0:1
Najviac gólov: A. Lukačín 5, Matúš Kocák, Dévai a Magdolen po 3 - M. Straňovský 6, P. Hruščák 6/1, Guzy 5
pok. hody: 1/0 - 1/1, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 620 divákov