Víkendové 4. kolo Niké Handball extraligy mužov 2024/2025 otvorili dva piatkové zápasy, v ktorých jednoznačne dominovali favorizované tímy. Súperi s nimi ako-tak držali krok len v prvých polčasoch.

Vicemajster z MŠK Považská Bystrica uspel na pôde HK Agro Topoľčany 34:21. Topoľčanci v 25. min zaostávali len 10:13, ale do 36. min ich manko narástlo na 12:21 a bolo rozhodnuté, že si pripíšu tretiu prehru v sérii. Považania si udržali stopercentnú doterajšiu bilanciu, ale v tabuľke sú pred nimi o skóre Bojničania. Tí v piatok nemali problém doma v Prievidzi s HáO TJ Slovan Modra, nad ktorým vyhrali 38:28. Hráči HK Bojnice dobre vystúpili do duelu, keď v 7. min viedli 7:0, pričom ešte nevyužili pokutový hod. Modrania sa spamätali a ešte v I. polčase sa zo 6:14 dotiahli na 12:15. Zverenci trénera Tomáša Mažára však obrat nepripustili, po zmene strán spustili gólostroj a v 43. min už mali dvojciferný náskok (27:16). Hostia z neho síce ukrojili (26:33), ale napokon odchádzali aj tak s vysokou prehrou a tiež ako Topoľčanci zostávajú na dvojbodovom zisku.

Výsledky piatkových stretnutí 4. kola Niké Handball extraligy mužov 2024/2025:

HK Agro Topoľčany - MŠK Považská Bystrica 21:34 (10:15)
Najviac gólov: Montecino 7, T. Krošlák a D. Michalka po 3 - M. Briatka 7/2, Bystrický a Kvaššay po 5
pok. hody: 1/1 - 2/2, vylúčení: 0 - 4, rozhodovali: Klimko a R. Sivák

HK Bojnice - HáO TJ Slovan Modra 38:28 (15:12)
Najviac gólov: T. Smetánka 10/2, Blaho 8, Bogár a Meľnyk po 5 - Gábriš 5, Kasagranda 5/4, Farkas a Oravec po 4
pok. hody: 4/2 - 4/4, vylúčení: 5 - 8, rozhodovali: Mandák a Rudinský