Piatkový súboj 13. kola Niké Handball extraligy mužov 2023/2023 v podaní tímov zo spodku tabuľky Slovan Modra - MHáK Martin sa dlho niesol vo vyrovnanom duchu. Modrania v závere I. polčasu otočili z 9:10 na 13:11, v 38. min viedli 18:15, ale v 40. min bol stav nerozhodný 18:18. Domácim vzápätí stačilo desať minút, aby získali rozhodujúci náskok (24:19). Martinčania síce odpovedali trojgólovou šnúrou, ale hráči Modry v zostávajúcich 150 sekundách už svoje tretie víťazstvo v aktuálnej extraligovej sezóne nepustili z rúk (26:22) a od svojho súpera sa v tabuľke odpútali na štyri body.

V sobotu pokračuje 13. kolo troma duelmi. Od 17.00 h hrá HC Sporta Hlohovec proti HK Košice, v rovnakom čase je na programe šláger Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica a od 19.30 h súboj ŠKP Bratislava - Záhoráci Stupava/Malacky, v ktorom by sa mal na lavičke domácich objaviť ako tréner Zoltán Heister.

Výsledok piatkového stretnutia 13. kola Niké Handball extraligy mužov 2023/2024:

HáO TJ Slovan Modra - MHáK Martin 26:22 (13:11)
Najviac gólov: Kotásek, Frno a Jurikovič po 4, Kažík 4/2 - J. Kravčák 6, L. Bíro ml. 4/3, Hr. I. Halldórsson 3
pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Maroš Nagy a Papaj, 280 divákov