Bodku za 3. kolom Niké Handball extraligy mužov 2024/2025 dal v nedeľu podvečer duel v Košiciach. Súboj doteraz dvoch stopercentných tímov vyznel jasne v prospech hostí z MŠK Považská Bystrica, ktorí nad domácim HK vyhrali 34:27 (21:13).

Považania o svojom víťazstve a prvej tohtosezónnej prehre Košičanov rozhodli už v úvodnom polčase. Hoci po štvrťhodine viedli hostia len 8:7, na prestávku išli už s osemgólovým vedením. Košičania sa pred záverečnou desaťminútovkou dotiahli na 26:31, ale v zostávajúcom čase sa už nepostarali o zápletku.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 3. kola Niké Handball extraligy mužov 2024/2025:

HK Košice - MŠK Považská Bystrica 27:34 (13:21)
Najviac gólov: P. Hruščák 6, O. Melich ml. a Guzy po 5 - M. Briatka 12/5, Jurák 6, Š. Macháč, Ľ. Ďuriš a Mar. Gardian po 4
pok. hody: 0 - 6/5, vylúčení: 6 - 7, ČK: 54. Bystrický (P. Bystrica) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Cipov a Klus