
NHE: POVAŽANIA VYHRALI AJ DRUHÝ SEMIFINÁLOVÝ ZÁPAS. BOJNICE TO DOMA NEZVLÁDLI, NO NEVZDÁVAJÚ SA
Vo štvrtok bol na programe druhý zápase semifinálovej série NHE medzi Bojnicami a Považskou Bystricou, ktorý sa opäť skončil víťazne pre zverencov trénera Václava Straku – v Prievidzi vyhrali 27:24, takže v sérii hranej na tri víťazné zápasy vedú rovnako ako Prešovčania nad Novými Zámkami už 2:0.
Bojnice začali dobre, v úvode viedli 6:4, neskôr 10:7. V 27. minúte bolo po Ďurišovom góle vyrovnané. Predchádzali tomu dve zneškodnené sedmičky, keď hosťujúci brankár Kovačin vychytal najskôr Smetánku a o dve minúty aj Briatku. Úvodný polčas vyhrali Považania aj vďaka trojgólovej šnúre v posledných minútach len tesne o jediný gól. V druhej časti sme na gól čakali, až na konci 36. minúty dorovnal Blaho na 13:13, neskôr Smetánka na 14:14 vo vlastnom oslabení. V závere 39. minúty predviedli dokonalú spoluprácu v protiútoku Živković s Ďurišom. Zverencom trénera Tomáša Mažára sa v útoku prekvapujúco nedarilo a v obrane občas chýbal lepší pohyb. Na začiatku 48. minúty odskočila Považská na rozdiel 5 gólov po presnom zakončení Uríka, no krátko na to ponúkla domácim presilovku o dvoch hráčov. Bojnice však túto veľkú šancu nevyužili, naopak inkasovali z ruky Hlinku, ktorého nikto nebránil. Skvelý výkon predviedol v bráne aj Žernovič, vďaka ktorému si Považská Bystrica udržiavala 6-gólový náskok ešte 4 minúty pred koncom. A keď Michniewicz nepremenil pokutový hod, o víťazovi bolo rozhodnuté. Tretí zápas tejto série na programe v nedeľu 27. apríla od 18:00 opäť v priamom prenose Slovenskej televízie.
Václav Straka, tréner Považskej Bystrice: „Bol to asi troška menej kvalitnejší zápas, než ten prvý, no o to viac bojovnejší. Určite rozhodol v bráne Žernovič a výborná obrana. Bolo to plné osobných súbojov a v druhom polčase bolo vidno, že si domáci menej verili, dochádzali im sily. Škoda, že sme v závere ten náš náskok skoro stratili, ale je to play-off, v ktorom je jedno, či vyhráme o gól, alebo o viac.“
HK Bojnice – MŠK Považská Bystrica 24:27 (12:13)
Najviac gólov: Smetánka T. 9, Briatka 3, Melnyk 3, Bogár 3, Páleš 3 – Ďuriš 6, Hlinka 6, Štefina 4, Živković 3. Pokutové hody: 4/8 – 1/2. Vylúčení: 2 – 7. Rozhodovali: Barbora Bočáková, Lucia Jánošíková. Počet divákov: 978.
Autor: slovakhandball
Foto: HK Bojnice