Po dvoch piatkových predohrávkach uzavreli 7. kolo Niké Handball extraligy mužov 2024/2025 tri stretnutia.

Majstrovský Tatran Prešov zdolal ŠKP Bratislava o desať gólov 32:22, ale v 14. min viedol favorit len 6:5. O dvanásť minút neskôr bol však rozdiel už desaťgólový (16:6). V televíznom súboji v Nových Zámkoch začali lepšie domáci (4:1), ale hostia z Topoľčian do prestávky dokázali otočiť skóre vo svoj prospech. Potom však nezachytili nástup do druhého dejstva. Hráči MHC Štartu išli do vedenia 18:15, Topoľčanci ešte skorigovali na 17:18, ale o osem minút neskôr zaostávali už 17:24. Novozámčania napokon vyhrali 29:24 a po piatom triumfe za sebou sa vrátili na 3. priečku. Päťgólový rozdiel svietil po záverečnom hvizde na ukazovateli skóre aj v zápase HC Záhoráci - Slovan Modra (32:27). Domáci si náskok vypracovali už v úvodnej štvrťhodine (9:4) a napokon sa tešili z tretej výhry v ostatných štyroch ligových vystúpeniach.

Výsledky sobotňajších stretnutí 7. kola Niké Handball extraligy mužov 2024/2025:

MHC Štart Nové Zámky - HK Agro Topoľčany 29:24 (13:14)
Najviac gólov: Dévai 7, G. Vadkerti a Souček po 6 - D. Michalka 8/4, D. Polák 5, L. Gugolj a Donoso po 3
pok. hody: 4/3 - 6/4, vylúčení: 7 - 3, ČK: 24. A. Lukačín (N. Zámky) rozhodovali: Gabriš a Veselka

Tatran Prešov - ŠKP Bratislava 32:22 (17:8)
Najviac gólov: Karlov 8/3, M. Antl 5, Fenár 4 - Féder 6, Halla a O. Orosz po 4
pok. hody: 5/4 - 6/3, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Daňo a Sabol, 250 divákov

HC Záhoráci - HáO TJ Slovan Modra 32:27 (17:12)
Najviac gólov: Vasovič 9/4, Spasič 6, Diamatovič, Ristič a L. Konečný po 4 - Farkas 7, Jurikovič a Sirčo po 4
pok. hody: 5/4 - 5/4, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Bohuniczký a Szerencsés