Hádzanári HK Agro Topoľčany sa dočkali. Po sérii siedmich ligových prehier (k tomu aj jedna v SP) opäť okúsili chuť víťazstva v Niké Handball extralige mužov 2022/2023. Negatívnu šnúru uťali v stredajšom televíznom stretnutí v rámci Niké Palubovky, keď vo svojej hale zdolali HC Sporta Hlohovec 33:31 (17:13). Zároveň to bola prvá výhra po výmene trénera.
Zverenci kouča Dezidera Jakubičku, ktorý mal už k dispozícii navrátilca Branislava Cigáňa (v druhom polčase dal 4 góly), okrem stavu 2:1 v úvode ťahali vyše 20 minút za kratší koniec. Z 9:11 však otočili na 13:11 a do prestávky získali štvorgólový náskok. Hlohovčania štvrťhodinu pred koncom vyrovnali na 21:21, ale domáci vždy odskočili. Rozhodujúci trhák urobili aj s využitím presilovky, keď išli do vedenia 29:25. Sporta znížila na rozdiel dvoch gólov, ale derby cez kopec sa skončilo triumfom Agra. To je aj po treťom tohtosezónnom víťazstve v tabuľke deviate. Hlohovec nevyužil šancu ísť na 4. priečku pred Nové Zámky.

Výsledok stredajšieho stretnutia 14. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:
HK Agro Topoľčany - HC Sporta Hlohovec 33:31 (17:13)
Najviac gólov: D. Polák 8/3, Jovanovski 6, Panovski 5 - Péchy 11, Meľnyk 7, V. Cvičela 4
pok. hody: 4/4 - 0, vylúčení: 2 - 1, rozhodovali: Zubo a M. Nagy, 149 divákov