Majster je známy, ale vicemajster Slovenska najvyššej ženskej súťaže ešte nie. Rozhodne sa o ňom v nedeľu v súboji hádzanárok Dunajskej Stredy a Šale. Zápas so začiatkom o 18-tej odvysiela v priamom prenose Slovenská televízia.

Hádzanárky Iuventy Michalovce mohli po zisku 15. titulu majstra Slovenska už odcestovať na dovolenky, no ich súperky čaká posledný zápas sezóny až zajtra. Držiteľa strieborných a bronzových medailí určí duel na Žitnom ostrove, v ktorom úradujúci šampión MOL ligy HC DAC Dunajská Streda hostí HK Slovan Duslo Šaľa. Posledný vzájomný zápas vyhrali zverenkyne trénera Petra Pčolu na domácej palubovke 29:25, zajtra však už skóre nebude hrať rozhodujúcu úlohu. Domácim hráčkam DAC stačí na zisk vicemajstrovského titulu akékoľvek víťazstvo. Šaľa sa bude zo striebra tešiťprípade víťazstva alebo tiež nerozhodného výsledku.         

V nadstavbovej tabuľke má pred záverečných 6. kolom majster z Michaloviec 8 bodov, Šaľa 2 body a DAC 0. V prípade rovnosti bodov dvoch a viacerých družstiev po odohratí nadstavbovej časti sa o poradí rozhoduje podľa kritérií uvedených v článku 3 rozpisu súťaže. Pri vzájomných zápasoch sa zohľadňujú všetky zápasy daných družstiev, aj v základnej časti aj v nadstavbe, nakoľko odohrali dané družstvá rovnaký počet vzájomných zápasov a nebola udelená bonifikácia po základnej časti. 

Autor: slovakhandball
Foto: HC DAC Dunajská Streda