Do finále olympijského turnaja hádzanárok v Lille postúpili tímy domáceho Francúzska a Nórska. Naplnili sa tak papierové predpoklady a o zlato budú v sobotu od 15.00 h bojovať francúzske obhajkyne prvenstva z Tokia, ktoré zdolali Švédky 31:28 po predĺžení, a Nórky vďaka výhre 25:21 v škandinávskom derby nad Dánkami.

Francúzky si udržali nezdolanosť na OH 2024, ale mali namále. S výnimkou chvíľky v úvode prvého polčasu (4:2 v 14. min) ťahali v riadnom hracom čase za kratší koniec. Štvrťhodinu pred koncom mali štvorgólové manko (17:21), ale postupne ho zmazali. V závere ich 14 sekúnd pred koncom zachránila vyrovnávajúcim gólom Tamara Horačeková. V predĺžení už svojho súpera jasne prevýšili a so zaplnenými tribúnami si mohli užívať radosť z víťazstva znamenajúceho tretiu finálovú účasť pod piatimi kruhmi za sebou.

Druhé semifinále bolo jasne v réžii hádzanárok Nórska, ktoré v repríze finále z predchádzajúcich ME 2022 nedali Dánkam v priebehu stretnutia nádej. Po úspešnom vstupe do druhého dejstva narástlo ich vedenie na 15:9. Pred záverečnou desaťminútovkou odskočili na sedemgólový rozdiel (20:13, 21:14) a potom už s prehľadom doviedli svoje snaženie k postupu do finále, prvému po 12 rokoch.

Výsledky štvrtkových stretnutí semifinále olympijského turnaja hádzanárok v Lille:
Francúzsko - Švédsko 31:28 po predĺžení (25:25, 10:12)
Najviac gólov: Horačeková 8/3, Nzeová-Minková 7, Nocandyová 4 - Hagmanová 6/1, Robertsová 5, Thorleifsdóttir 4/1

Nórsko - Dánsko 25:21 (11:8)
Najviac gólov: Brattsetová-Daleová 4, Aardahlová, Reistadová a Breistölová po 3 - Jörgensenová 4/1, S. Aabergová-Iversenová a R. Iversenová po 3