V bulharskej Varne dnes pokračovali majstrovstvá EHF v plážovej hádzanej štvrtým hracím dňom. Slovenské reprezentantky si v B-skupine po víťazstvách nad Francúzskom (2:1), Českom (2:0) a Talianskom (2:0) vybojovali postup do štvrťfinále a zároveň si vybojovali miestenku na budúcoročný európsky šampionát. V sobotňajšom štvrťfinále nestačili na Ukrajinu (0:2) a tak ich v nedeľu čakali súboje o konečné 5. - 8. miesto.

V skupine o konečné 5.-8. miesto nastúpili zverenkyne trénera Michala Malinu v nedeľu ráno proti domácim Bulharkám. Bol to vyrovnaný a dramatický zápas so šťastným koncom pre naše dievčatá, ktorý vyhrali 2:1 na sety. Strelecky sa darilo najmä Kodajovej a Malinovej, ktoré spolu zaznamenali 36 bodov Slovenska. Po víťazstve nad Bulharskom nastúpili Slovenky na zápas o konečné piate miesto proti Chorvátkam. Prvý set nám vyšiel podľa predstáv a zvíťazili sme v ňom o jediný bod. V závere prvého polčasu však videla červenú kartu najskôr najlepšia strelkyňa Sloveniek na šampionáte Dominika Kodajová a následne po nej aj Anna Neštická. S touto stratou sa Slovensky nedokázali vyrovnať, súperovi vzdorovali zo všetkých síl, no na víťazstvo to nestačilo. Chorvátky napokon vyhrali 2:1 na sety a  Slovenky tak obsadili vo Varne konečné 6. miesto.

Výsledky - majstrovstvá EHF (EHF Beach Handball Championship) - nedeľa:

SKUPINA O 5-8. MIESTO

Slovensko – Bulharsko 2:1 (24:20, 18:26, 7:4)

Najviac bodov za SR: Kodajová 24, Malinová 12.

Chorvátsko – Poľsko 2:1 (18:21, 17:16, 10:8)

O 5. MIESTO

Slovensko – Chorvátsko 1:2 (17:16, 20:23, 6:7)

Najviac bodov za SR: Kovácsová 18, Kodajová 10, Malinová 7, Galková 6.

O 7. MIESTO

Bulharsko – Poľsko 0:2 (26:30, 16:24)

ĎALŠIE VÝSLEDKY:

SEMIFINÁLE: Maďarsko – Švédsko 2:0 (30:12, 23:12), Ukrajina – Francúzsko 0:2 (19:20, 22:23).

O 3. MIESTO: Ukrajina – Švédsko 0:2 (16:21, 16:25).

FINÁLE: Francúzsko – Maďarsko 0:2 (16:19, 24:26).