Po štvrtkovom fantastickom víťazstve v Poľsku nad obrovským favoritom v prvom dueli 2. kola druhej fázy kvalifikácie o postup na budúcoročné MS žila celé tri dni nádej a pozornosť hádzanárskych fanúšikov smerovala k topoľčianskej odvete. Fanúšikovia opäť nesklamali, zaplnili domácu halu a vytvorili neskutočnú atmosféru. Zostávalo splniť tú poslednú a najťažšiu úlohu. Minimálne remizovať s Poliakmi, čo sa, žiaľ, nepodarilo. Pivot majstrovskej Považskej Bystrice a slovenskej reprezentácie Šimon Macháč, ktorý patril k ústredným postavám nášho tímu, v najnovšom podcaste SZH prezradil, prečo ho v odvete najviac mrzela jeho premiérová červená karta v reprezentácii, že tím poľských kvalít sa dá zdolať, keď všetko vyjde a najmä, ak tomu celé družstvo uverí, ako sa dokázal Marek Hlinka chytiť na poste, na ktorom nehráva a akou výhodou je môcť v národnom tíme spolupracovať s klubovým spoluhráčom, s ktorým môže hrať na slepo, prečo po dlhom čase neprišlo hluché miesto z našej strany a čo tento fakt urobil s psychikou poľského tímu, čo nastalo v Gdansku bezprostredne po zaznení záverečného hvizdu, aké bolo pre náš tím obdobie medzi štvrtkom a nedeľou, že brániť Kamila Syprzaka je ako bojovať s chobotnicou, čo im povedal tréner Gurich po skončení zrazu, prečo obrana vyhráva zápasy a akú finálovú sériu očakáva s Prešovom tento rok, ktorá je najsilnejšia prešovská zbraň a ako ju eliminovať a tiež, že finálové ciele Považanov sa oproti minulému roku nezmenili.

 

Autor: Petra Ázacis
FOTO: Pawel Bejnarowicz