Hádzanári MŠK Považská Bystrica postúpili do 3.kola Európskeho pohára 2024/2025. V odvete síce prehrali na palubovke HC Robe Zubří 27:29, ale keďže v prvom zápase doma zvíťazili 5-gólovým rozdielom (25:20), po zápase boli napriek prehre šťastnejším tímom.

Slovenský vicemajster nezačal dobre, v polovici 11.minúty prehrával 2:6. Český klub si v domácom prostredí veril. Považania sa však mohli spoľahnúť aj na skalných fanúšikov, ktorí vycestovali do 74 kilometrov vzdialeného Zubří, aby podporili svojich obľúbených hráčov a vytvorili im takmer domáce prostredie. Oplatilo sa. Považská Bystrica ešte do prestávky skóre otočila a prvý polčas vyhrala 13:9.

V 36.minúte bol po presnom zásahu Živkovića rozdiel už 6-gólový. Pravý krídelník Nemanja Živković bol so 6 gólmi najlepším hráčom zápasu. Na domácej strane ťahala útok stredná spojka Dušan Palát, ktorý skóroval tak isto 6-krát. Práve on v 56.minúte vyrovnal na 25:25. Považania ukázali pevné nervy a záver si už skúsene postrážili.

HC Robe Zubří – MŠK Považská Bystrica 29:27 (9:13)

Zostava a góly: Žernovič, Gálik – Živković 6, Macháč 4, Bystrický, Petrík, Jurák 5, Ďuriš 4, Ďurana, Urik, Podsedlý, Briatka 4, Podstrárky, Vallo 2, Kvaššay 1, Gardian 1.

Zdroj: slovakhandball.sk