Deň po zavŕšení bojov v kvalifikácii majstrovstiev Európy žien, ktoré sa od 28. novembra do 15. decembra 2024 uskutočnia v Rakúsku, Maďarsku a Švajčiarsku, zverejnila Európska hádzanárska federácia (EHF) rozdelenie tímov do košov pred žrebom šampionátu. Ten sa uskutoční vo štvrtok 18. apríla od 18.00 h vo Viedni, kde 24 účastníkov (20 postupujúcich z kvalifikácie a 4 /3 organizátori a obhajca Nórsko/ s istotou účasti automaticky) rozdelia do šiestich štvorčlenných základných skupín.

Na ME prvýkrát s 24 tímami nebudú chýbať ani slovenské reprezentantky, ktoré postúpili z 2. kvalifikačnej skupiny, kde obsadili za Nemkami a Ukrajinkami 3. priečku. Pri žrebovaní budú vo štvrtom koši spolu s družstvami Česka, Ukrajiny, Turecka, Faerských ostrovov a Portugalska, s ktorými sa nestretnú. Súperky zvereniek trénera Jorgeho Dueňasa vzídu z prvých troch košov.

Šesť tímov je už zaradených do skupín. Maďarsko sa predstaví v A-skupine v Debrecíne, kde bude v B-skupine účinkovať Čierna Hora. Francúzsko odohrá svoje zápasy v rámci C-skupiny v Bazileji, kde bude mať svoj "domov" aj Švajčiarsko figurujúce v D-skupine. Innsbruck bude hostiť zápasy E-skupiny s Rakúskom a F-skupiny s Nemeckom. Hlavná fáza EHF EURO 2024 sa bude hrať v Debrecíne a už aj vo Viedni. Rakúska metropola bude zároveň dejiskom finálového víkendu.

Pre fanúšikov sú k dispozícii už vstupenky. Bližšie informácie sú na webe: https://tickets.eurohandball.com/women2024

Nasadenie tímov do košov pred žrebom ME 2024 na základe kvalifikácie a umiestnenia na ME 2022:
1. kôš: Nórsko, Dánsko, Čierna Hora, Francúzsko, Švédsko, Holandsko
2. kôš: Nemecko, Španielsko, Rumunsko, Maďarsko, Švajčiarsko, Rakúsko
3. kôš: Slovinsko, Chorvátsko, Poľsko, Srbsko, Severné Macedónsko, Island
4. kôš: Česko, Ukrajina, Turecko, Faerské ostrovy, Portugalsko, Slovensko 

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF