Slovenská hádzanárka Petra Škoricová už päť rokov pôsobí vo Švajčiarsku, ale od aktuálneho ročníka si oblieka dres LC Brühl Handball. Členka širšieho kádra národného tímu žien Slovenska predtým strieľala góly za HSC Kreuzlingen, ale ešte v priebehu minulej sezóny sa dohodla na prestupe do tímu úradujúceho majstra krajiny helvétskeho kríža, ktorému sa upísala na sezónu 2023/2024 s opciou na prípadné ďalšie obdobie.

"Rozhodnutie opustiť po štyroch rokoch Kreuzlingen sa nerodilo ľahko. Niekedy sa však naskytne možnosť, aby človek vystúpil z komfortnej zóny a prijal výzvu. Teším sa na nové pôsobisko, v LC Brühl mám pred sebou nové ciele. Som pripravená odviesť maximum a pomôcť," uviedla Nitrianka ešte po zverejnení jej prestupu, ktorý by mal byť novým impulzom v jej hráčskej kariére.

V Kreuzlingene patrila 23-ročná ľaváčka medzi najlepšie kanonierky, často sa pokúšala o zakončenie. Od sezóny 2018/2019 má na švajčiarskych ligových palubovkách na konte 90 stretnutí a 350 gólov a svojimi výkonmi si vyslúžila aj pozvánku do reprezentácie SR. Škoricová má v novom klube za sebou zatiaľ päť zápasov, v ktorých skórovala päťkrát. Hneď v prvom súťažnom sa však dočkala trofeje, keď so spoluhráčkami ešte v auguste uspeli vo švajčiarskom Superpohári (Spono Eagles zdolali 33:24). Brühl, s 32 titulmi najúspešnejší ženský klub vo Švajčiarsku, zvládol v aktuálnom ligovom ročníku tri zo štyroch doterajších duelov víťazne a je na čele tabuľky. Družstvo trénera Raphaela Kramera naposledy uspelo proti Kreuzlingenu (32:28), 182 cm vysoká pravá spojka skórovala proti svojmu predchádzajúcemu klubu raz.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: HSC Kreuzlingen