Nový ročník Slovenského pohára v hádzanej mužov sa v stredu začal šiestimi duelmi osemfinálového 1. kola, v ktorom mali účastníci nižšej súťaže automaticky výhodu domáceho prostredia. V súbojoch s prvoligistami však ťahali výrazne za kratší koniec.

ŠK DAC Dunajská Streda podľahol HC Sporta Hlohovec 22:37, HBC Trnava nestačil na Slovan Modra 22:38 a HŠK-74 Kolárovo podľahol HK Košice ešte hladšie - 27:51.

Najvyrovnanejší duel sa hral v Bratislave, kde ŠKP zdolal HK Kúpele Bojnice 26:24. "Policajti" sa z dvojgólového manka v prvom polčase dostali po zmene strán do sedemgólového vedenia (21:14). Bojničania však záver zdramatizovali, dotiahli sa na jediný gól, ale v poslednej minúte spečatil triumf domácich Samuel Kišš. ŠKP sa revanšoval súperovi za nedávnu ligovú prehru. Úlohu favorita potvrdil MHC Štart Nové Zámky, keď pokoril MHáK Martin 29:23.

Duel dvoch rozdielnych polčasov videli diváci v Topoľčanoch, keď domáci HK Agro vyhral úvodné dejstvo 16:14, ale po zmene strán ho Záhoráci Stupava/Malacky prevalcovali a zvíťazili 31:22. Čo zverencom kouča Bojan Čiriča nevyšlo v extralige, kde prišli o výhru v závere (31:31), to sa im podarilo teraz a nebudú chýbať vo štvrťfinále SP. V ňom sú už obaja finalisti predchádzajúcej edície MŠK Považská Bystrica a Tatran Prešov, ktorí mali v 1. kole voľno. Zloženie štvrťfinálových dvojíc určí žreb 5. októbra.

Výsledky stredajších stretnutí osemfinálového 1. kola Slovenského pohára mužov 2023/2024 (hralo sa na jeden zápas):

ŠK DAC Dunajská Streda - HC Sporta Hlohovec 22:37 (12:23)

HBC Trnava - HáO TJ Slovan Modra 22:38 (10:16)
Najviac gólov: Opálek a Ruman po 3, Mikovič 3/1 - Kažík 8/1

ŠKP Bratislava - HK Kúpele Bojnice 26:24 (13:11)
Najviac gólov: M. Pacek 7/4 - Michniewicz 8

MHC Štart Nové Zámky - MHáK Martin 29:23 (15:12)
Najviac gólov: Illés 9 - Znišťal 5/2

HŠK-74 Kolárovo - HK Košice 27:51 (13:23)