Mužské ligové hádzanárske súťaže v zahraničí mali pauzu pre asociačný termín, ale v závere týždňa sa hrali ženské ligy, v ktorých nechýbali ani Slovenky. Adriána Holejová sa vo Francúzsku na výhre OGC Nice nad Celles 34:31 podieľala počas 37 minút štyrmi gólmi pri dvojnásobnom počte pokusov.

Dobrú formu z reprezentácie si do maďarského klubu preniesla Barbora Lancz, ktorá mala v drese Mosonmagyaróváru stopercentnú streleckú bilanciu pri triumfe na pôde Dunaújvárosu (40:30). Za 30 minút dala päť gólov. Za domáce mala brankárka Viktória Oguntoyová jeden zákrok pri ôsmich strelách. Kisvárda si poradila s Érdom tiež desaťgólovým rozdielom (35:25). Slovenky v jej drese odohrali približne štvrťhodinu, Nikoleta Trúnková premenila svoj jediný strelecký pokus a Veronika Habánková skórovala z pokutového hodu, jej ďalšie tri strely sa neskončili gólom a raz bola vylúčená. Budaörs utrpel na palubovke Debrecína štvrtú prehru za sebou (23:34), Anette Emma Hudáková počas sedemminútového pobytu na ihrisku dvakrát vystrelila bez gólovej radosti.

Devätnáste víťazstvo v aktuálnej sezóne nórskej súťaže dosiahol líder Kristiansand, ktorý zdolal Tertnes 44:21, s čím bol spokojný aj asistent trénera Tomáš Hlavatý.

Zaglebie Lubin suverénnym víťazstvom začalo svoje účinkovanie vo finálovej skupine v Poľsku, keď pokorilo ukrajinského hosťa z Ľvova 36:25. Karin Bujnochová prispela šiestimi gólmi. MKS Lublin pokoril Jaroslaw 32:29 aj vďaka štyrom gólom Marianny Rebičovej a súperovi sa revanšoval za nedávnu prehru vo štvrťfinále pohára.

Nemecký Thüringer HC poľahky zvládol úlohu favorita v Zwickau (33:19) aj bez skúsenej Lýdie Jakubisovej a drží si 2. miesto v tabuľke I. bundesligy.

V Rakúsku sa súboj piateho Stockerau s druhým MGA Fivers skončil nerozhodne 24:24. Dominika Kodajová skórovala trikrát, Diana Michálková dvakrát a odpykala si dva tresty. Za hostky nastúpila brankárka Adriana Medveďová. Füchse s jedným gólom Nicol Nejedlíkovej nestačilo na Feldkirch (21:23).

Vo Švajčiarsku nezvládol Kreuzlingen dôležitý súboj o play-off, keď prehral doma s Winterthurom (21:25), Petra Škoricová sa z piatich striel presadila dvakrát.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://mkcse.hu/