V uplynulých dňoch boli v akcii viaceré zahraničné ženské kluby so slovenským zastúpením.

Víťazný vstup do nového ročníka najvyššej francúzskej súťaže vyšiel hádzanárkam OGC Nice, ktoré v zostave aj s Adriánou Holejovou zdolali Sambre Avesnois 25:20. Slovenská spojka odohrala 44 minút a z jej deviatich streleckých pokusov skončili štyri v sieti súpera.

Individuálne vydarené stretnutie má za sebou Nikoleta Trúnková. Pivotka Lokomotivy Záhreb v šlágri I. chorvátskej ligy proti Podravke Koprivnica strelila šesť gólov zo siedmich pokusov (raz bola vylúčená), ale na odvrátenie vysokej prehry jej tímu to nestačilo (23:39).

Hádzanárky Mosonmagyaróváru po Györi absolvovali aj ďalší duel proti topfavoritom najvyššej maďarskej súťaže. S Ferencvárosom prehrali 23:29. Barbora Lancz si zahrala 16 minút a raz zakončila akciu strelou, pričom zostala bez gólu.

V nabitom programe pokračuje nórsky Vipers Kristiansand, ktorý po Lige majstrov preladil opäť na ligovú nôtu. Zverenky trénera Tomáša Hlavatého zvládli duel na palubovke Gjerpenu, kde vyhrali 38:29.