Senec bol v závere uplynulého týždňa opäť dejiskom medzinárodného turnaja v plážovej hádzanej, ktorý je súčasťou série European Beach Tour pod hlavičkou EHF.

Pri Slnečných jazerách sa najviac darilo maďarským tímom. Z trinástich mužských si na Beach Handball Senec 2024 najlepšie počínali hráči Squadra Buda, ktorí vo finále zdolali české zoskupenie s názvom Czech Liones. Zo slovenských družstiev skončili najvyššie opäť Karpatskí rytieri. Po lanskom 2. mieste im tentoraz patrila 3. priečka, keď v boji o túto pozíciu zdolali Hot Ducks. Svoje zastúpenie na turnaji mužov malo päť krajín (SR, ČR, Maďarsko, Ukrajina a Chorvátsko).

V kategórii žien patrí prvenstvo spomedzi trinástich družstiev zo štyroch krajín (SR, ČR, Maď., Chorv.) hráčkam Venice Beach Girls pred najlepším slovenským tímom s názvom Kanonierky. Tretí skončil výber plážových hádzanárok Chorvátska do 16 rokov, štvrté boli Buchty.