Počas víkendu sa zídu slovenskí hádzanárski reprezentanti v kategórii kadetov (chlapci ročníkov nar. 2006 a 2007) pod vedením nového trénera Radoslava Antla. Na prelome týždňov (24. - 25. 9.) absolvujú dvojdňový zraz v Trebišove, na ktorý dostalo podľa pôvodnej nominácie pozvánku dovedna 22 hráčov vrátane dvojice pôsobiacej v Maďarsku: Simon Jano (MOL Tatabánya KC) a Adam Dopjera (BFKA Veszprém). Najpočetnejšie zastúpenie má ŠK Zemplín Trebišov so šiestimi hráčmi.

"Hráčov poznám a sledujem, ale chceme ich tam mať čo najviac, aby som získal celkový prehľad o tom, ako sú na tom a čo vedia. Každý tréner má svoju víziu. Chceme zaviesť nový obranný a útočný systém, dôraz budeme klásť aj na detaily. Spoločný čas chceme využiť čo najefektívnejšie. Odprezentujeme im naše predstavy o hernom systéme, aby videli, ako chceme hrať a dostali sa do toho. Niektorí chlapci sú zranení. Ešte uvidíme, akú konečnú podobu bude mať nominácia," povedal Radoslav Antl, ktorého asistentom bude Marek Gernát a vedúcim tímu Patrik Hruščák.

Antl sa stal hlavným trénerom mládeže SZH v rámci chlapčenskej zložky (starší žiaci, mladší a starší dorast) a zároveň povedie reprezentáciu kadetov SR, s ktorou absolvuje prvý zraz. Mladí kadeti sa zídu v nedeľu popoludní. Vzápätí ich čaká jedna tréningová jednotka a na druhý deň si zatrénujú dvakrát.

"Dostal som túto ponuku od zväzu. Spočiatku som váhal, ale napokon sme sa dohodli. Povedal som, že to zoberiem, ale mám určité predstavy o tom, ako to bude fungovať. Z môjho pohľadu sa nestačí stretávať len počas asociačných termínov, ale chcem, aby sme každý mesiac mali tieto krátke dvojdňové zrazy. Všetko smeruje ku kvalifikácii o postup na ME "18", v ktorej sa v januári predstavíme v Severnom Macedónsku spolu s domácimi, Švajčiarmi a Kosovčanmi. Na šampionát postúpia prvé dva tímy. Tieto krátke zrazy budú bez prípravných duelov, ale na október už plánujeme aj zápasové previerky a v decembri nás čaká účasť na turnaji olympijských nádejí v Poľsku," poznamenal bývalý vynikajúci krídelník, ktorý naposledy pôsobil v Tatrane Prešov.

Prvé sústredenie kadetov Slovenska bude v Trebišove, ďalšie je plánované do Bardejova. "Chcem sa poďakovať ľudom z týchto miet, ktorí nám vychádzajú v ústrety a utvárajú podmienky. Sme im za túto pomoc vďační," dodal Antl.

Nominácia kadetov Slovenska na sústredenie do Trebišova:

Juraj Mocko (ŠKP Bratislava), Filip Skáčik, Dominik Podsedlý (obaja MŠK Považská Bystrica), Šimon Šebro, Jakub Turek, Martin Tabačko, Peter Tumidalský, Ján Kristián Krok (všetci Tatran Prešov), Dominik Marek (TJ Strojár Malacky), Šimon Karvaš, Matej Karvaš, Štefan Kríž, Ľubomír Kováčik, Tomáš Smržík, Benjamin Gagyi (všetci ŠK Zemplín Trebišov), Martin Kyjanek, Sebastian Fujas (obaja MHC Štart Nové Zámky), Dominik Ondrejička (HK Kúpele Bojnice), Aleš Čič (SPORTAcademy Hlohovec), Mário Mišových (HáO TJ Slovan Modra), Simon Jano (MOL Tatabánya KC/Maď.), Adam Dopjera (BFKA Veszprém/Maď.)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: TASR