V bulharskej Varne sa vo štvrtok začali majstrovstvá EHF v plážovej hádzanej, ktoré sú zároveň kvalifikáciou na budúcoročné ME (EHF Beach Handball EURO 2025). V kategórii žien štartujú aj Slovenky.

Zverenkyne trénera Michala Malinu mali výborný vstup do šampionátu a hneď v uvodný deň doobeda zdolali Francúzsko 2:1. Výborný výkon podala v zápase Dominika Kodajová, ktorá zaznamenala 16 bodov. V poobedňajšom zápase zdolali Slovenky v dvoch setoch české reprezentantky, keď opäť žiarila Kodajová, autorka 22 bodov. V základnej B-skupine budú v nasledujúcich dňoch ešte čeliť Maďarkám, Taliankam a Švédkam. Do štvrťfinále postúpia prvé štyri tímy zo skupín, ďalšie budú hrať o umiestnenie na 9. - 12. mieste.

Slovenky pred rokom štartovali na ME (EHF Beach Handball EURO 2023) v portugalskom Nazaré, kde zo 16 účastníkov obsadili 14. priečku.

Výsledky - majstrovstvá EHF (EHF Beach Handball Championship) - B-skupina - štvrtok:
Francúzsko - Slovensko 1:2 (24:26, 24:15, 4:5)
.

Najviac bodov za SR: Kodajová 16, Malinová 10, Kovácsová 7.

Česko - Slovensko 0:2 (20:22, 18:19)

Najviac bodov za SR: Kodajová 22, Kovácsová 11.

POVEDAL PO ZÁPASOCH

MICHAL MALINA (tréner Slovenska): „Po prvom dni sme spokojní. Splnili sme si cieľ, ktorý sme si predsavzali a to boli dve víťazstvá. Boli to náročné stretnutia, no dievčatá to zvládli. Podali sme kolektívne výkony, za ktoré chcem svoje zverenkyne pochváliť.“