Finalistov Niké Handball extraligy mužov 2023/2024 nespoznáme v najkratšom čase.

Hádzanári Tatrana Prešov potvrdili svoje tohtosezónne víťazné ťaženie aj v Košiciach, kde v stredajšom zápase vyhrali na pôde tamojšieho HK 36:28 (19:16) a zvýšili vedenie v série na 2:0. Košičania potrápili favorita tentoraz viac. Ešte v úvode druhého dejstva prehrávali len o dva góly (17:19, 18:20 a 19:21). Hostia však následnú desaťminútovku využili na odskočenie na 28:20 a potom už nemali problém doviesť duel do víťazného konca napriek piatim nepremeneným pokutovým hodom.

V Prievidzi to vyzeralo inak. Takisto ako v sobotu na Považí sa hral medzi HK Kúpele Bojnice a MŠK Považská Bystrica vyrovnaný súboj, ktorý dospel opäť až do sedmičkového rozstrelu, v ktorom boli tentoraz šťastnejší Bojničania. Tí síce v priebehu druhé polčasu išli do päťgólového manka - naposledy v 43. min (16:21). Ešte aj tri minúty pred koncom prehrávali 24:26, ale potom Michniewicz s Pálešom zariadili nerozhodný stav po riadnom hracom čase (26:26). V rozstrele nepremenili svoje pokusy za úradujúceho majstra Živkovič s Ďurišom, kým domáci uspeli všetci. Po presnom zásahu Meľnyka na 4:2 vypukla v hľadisku veľká radosť domácich priaznivcov, ktorí sa konečne dočkali v extralige triumfu nad Považskou Bystricou.

Tretie duely sú na programe počas víkendu. Kým v Prešove sa v sobotu 27. 4. od 18.00 h už môže rozhodnúť o postupujúcom do finále, v Považskej Bystrici v nedeľu 28. 4. od 17.00 h sa bude hrať "len" o postupový mečbal.

Výsledky stredajších zápasov Niké Handball extraligy mužov 2023/2024:

semifinále play-off - druhé zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá):
HK Kúpele Bojnice - MŠK Považská Bystrica 26:26 (11:14) - na strely zo značky pok. hodu 4:2, stav série 1:1
Najviac gólov: Meľnyk 10/3, Bogár 7, Ďurajka 6 - Ľ. Ďuriš 7, Jurák 5, Š. Macháč 4
Pok. hody: 6/3 - 2/0, vylúčení: 5 - 4, ČK: 55. Petro (Bojnice), rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 778 divákov

HK Košice - Tatran Prešov 28:36 (16:19) - stav série 0:2
Najviac gólov: Hriňák 8, P. Hruščák 7/1, E. Ľoch 6 - L. Urban 10/1, Fenár 6, Kasatkin a Caballero Hernández 5
Pok. hody: 2/1 - 6/1, vylúčení: 1 - 3, rozhodovali: Palovčák a Richvalský, 244 divákov