Načítavanie údajov ...

Butorac, Číp i tréner Goluža v najlepšej sedmičke SEHA League za november

Ocenenie pre dvojicu hráčov a trénera Tatrana Prešov

Tretia najlepšia sedmička v 8. ročníku hádzanárskej SEHA Gazprom League priniesla bohaté zastúpenie Tatrana Prešov. Do All Star tímu za november sa dostali až traja zástupcovia úradujúceho slovenského majstra. Svojimi výkonmi upútali zostavovateľov hviezdneho tímu legionári – chorvátska pravá spojka Bruno Butorac, český pravý krídelník Tomáš Číp i chorvátsky tréner Slavko Goluža. Kým v septembri chýbali Prešovčania medzi ocenenými, v októbri sa ocenenie ušlo Brunovi Butoracovi a Janušovi Lapajnemu.

Najužitočnejší hráč za október Butorac si udržal fantastickú formu aj v novembri, v ktorom pomohol Tatranu k dvom víťazstvám – 7 gólmi v Niši proti Železničaru a 9 presnými zásahmi proti lídrovi PPD Záhreb, čím si vyslúžil nomináciu na post pravej spojky. Český ľavoruký krídelník Číp sa tiež stará o silu prešovskej ofenzívy na pravej strane, na spomenutých výhrach sa podieľal štyrmi, resp. troma gólmi. Aktuálne je ligovým lídrom medzi strelcami gólov z rýchlych protiútokov (36). Golužovi sa podarilo nájsť správnu rovnováhu v tíme, vďaka čomu úspešne účinkuje v SEHA League, v ktorej momentálne figuruje na 3. priečke zaručujúcej účasť na turnaji Final Four. Jeho zverenci víťazne zvládli oba novembrové súboje, keď svojich súperov zdolali o jedenásť (Niš) a desať gólov (Záhreb).

Do najlepšej sedmičky podľa jednotlivých postov za november sa dostali zástupcovia piatich klubov. Okrem trojice z Tatrana Prešov (Butorac, Číp, tréner Goluža) má v nej dvojnásobné zastúpenie Steaua Bukurešť (Stanescu, Johannson). Po jednom hráčovi sú v ňom z chorvátskeho tímu Nexe Našice (Jaganjac), macedónskeho Vardaru Skopje (Vojvodič) a Izvidjač Ljubuški z Bosny a Hercegoviny (Delič). Iba Butorac zopakoval svoje zaradenie do elitného výberu z októbra.

All Star tím SEHA Gazprom League za november 2018:
brankár Tudor Stanescu (Steaua Bukurešť) – ľavé krídlo Vedran Delič (Izvidjač Ljubuški), ľavá spojka Halil Jaganjac (Nexe Našice), stredná spojka Janja Vojvodič (Vardar Skopje), pivot Martin Johannson (Steaua Bukurešť), pravá spojka Bruno Butorac (Tatran Prešov), pravé krídlo Tomáš Číp (Tatran Prešov), tréner Slavko Goluža (Tatran Prešov)

Autor: SITA, Foto: sehaliga.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022