Načítavanie údajov ...

Deväť gólov T. Urbana nestačilo Mindenu na prvé body, Slaninka stopercentný

Do 2. kola kvalifikácie Európskej ligy mužov sa v utorok zapojili aj dva maďarské kluby so Slovákmi v zostavách. Oba na palubovkách súperov ťahali za kratší koniec, ale pred odvetami majú stále postupovú nádej. Ferencváros s Jakubom Mikitom nestačil na rumunský tím Steaua Bukurešť (31:33) a Fejér-B.Á.L. Veszprém podľahol vo francúzskom Chambéry 25:29, pričom Šimon Macháč mal na konte jeden gól a jedno vylúčenie.

Streleckú produktivitu z uplynulých kôl potvrdil vo Švajčiarsku Martin Slaninka. Slovenský pivot v službách HSC Suhr Aarau vo víťaznom ligovom dueli na pôde RTV Bazilej (33:26) dal šesť gólov zo šiestich pokusov.

V I. bundeslige utrpel Minden šiestu prehru v sérii. Na jej odvrátenie v pomere 34:35 proti Hannoveru-Burgdorf mu nepomohlo ani 9 gólov svojho najlepšieho strelca v dueli Tomáš Urbana, ktorý vyslal na bránku 12 striel.

Vo Francúzsku prišlo v podaní hádzanárov Toulouse, ktorých brankárom je Teodor Paul, po hodoch bolenie brucha. V minulom kole získali skalp hviezdneho PSG, ale tentoraz ťahali za kratší koniec na palubovke Dunkerque (32:38).

V zápasoch 3. kola Českého pohára sa Marek Hniďák prezentoval šiestimi gólmi pri výhre Lovosíc v Chodove (31:27), Andrej Parolly prispel štyrmi a Marián Hajko troma gólmi k triumfu Nového Veselí nad tímom Újezd u Brna (51:22). Matúš Moravčík z Dukly Praha pomohol troma presnými zásahmi a jeho klubový spoluhráč Marek Hlinka jedným gólom pokoriť domáci Most (33:15). Postúpili aj Jičín (Hlipala) a Kopřivnice (Kancel). Podľa očakávania idú ďalej tiež kluby slovenských trénerov Zubří (P. Dávid), Frýdek-Místek (D. Valo). Naopak, rozlúčili sa Maloměřice (Fr. Urban) po prehre na palubovke Tatrana Litovel (28:36).

V Českom pohári žien si DHK Baník Most poradil v 3. kole s Hostivicami 34:25, keď Tatiana Šutranová, Lucia Mikulčík skórovali päťkrát a Katarína Kostelná raz.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: Alexander Wagner / www.aargauerzeitung.ch

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022