Načítavanie údajov ...

Do Maďarska mieri ďalší reprezentant SR, Eger si vyhliadol Macháča

Slovenská légia v najvyššej maďarskej hádzanárskej súťaži mužov sa ešte krátko pred začiatkom nového ročníka rozrastie o ďalšieho reprezentanta SR. Najnovším prírastkom – po dotiahnutí potrebných administratívnych formalít – bude Šimon Macháč, ktorý bol doteraz hráčom českého tímu Talent M.A.T. Plzeň. Dvadsaťšesťročný pivot by si od ročníka 2020/2021 mal obliekať dres tímu SBS-Eger. Podľa informácií na klubovom webe účastníka súťaže NB I je dohoda s odchovancom považskobystrickej hádzanej na svete. Macháč sa dohodol s Egerom, v ktorom v minulosti pôsobili aj slovenskí reprezentanti Radoslav Antl, Andrej Petro, Richard Štochl či Péter Szabó, na dvojročnom kontrakte. Posledne menovaný zastáva v klube funkciu športového riaditeľa. „Už sa doťahujú len administratívne záležitosti na úrovni klubov. Verím, že čoskoro ich dotiahneme do úspešného konca. Šimon je stabilný člen národného tímu svojej krajiny. Na Slovensku hrával za MŠK Považská Bystrica a v uplynulej sezóne okúsil ako hráč Plzne aj Pohár EHF. Veľmi chcel prísť k nám, aby mohol svoje schopnosti ukázať aj v maďarskej lige. Je to mladý a ambiciózny hádzanár, ktorý úplne zapadá do našej klubovej filozofie,“ poznamenal na klubovom webe 9. tímu nedohraného uplynulého ročníka maďarskej ligy P. Szabó.

O tom, že by spečateniu transferu nemalo nič brániť, svedčí aj informácia na plzenskej stránke: „Začiatkom augusta nás Šimon kontaktoval, že dostal veľmi zaujímavú ponuku z Maďarska, ktorú by rád využil. A keďže sme sa s jeho novým klubom pomerne rýchlo dohodli na podmienkach, transfer bol potvrdený, hoci mal u nás platný kontrakt,“ uviedol športový manažér Talentu Jan Štochl.

Šiestu letnú posilu charakterizoval aj hlavný kouč Egeru Edmond Tóth: „Ide pivota so skvelými fyzickými parametrami, ktorý okrem práce v obrane je mimoriadne platný a efektívny aj v útočnej činnosti, ľahko sa ho dá dostať do šance, je pohyblivý. Čakajú ho u nás dôležité úlohy.“

Macháč, člen najlepšej sedmičky podľa ankety SZH za rok 2019, sa publiku v Egeri prvýkrát predstavil v utorkovom prípravnom zápase proti Kecskemétu. K víťazstvu 32:28 prispel aj niekoľkými gólmi.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Pavol Uhrin

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022