Načítavanie údajov ...

Do SEHA League aj bývalý Štochlov klub

Deviaty ročník nadnárodnej SEHA (South East Handball Association) Gazprom League v hádzanej mužov, ktorej neoddeliteľnou súčasťou je od jej vzniku v roku 2011 aj Tatran Prešov, pozná svojho ďalšieho účastníka. Bude ním ukrajinský šampión a pravidelný účastník Ligy majstrov HC Motor Záporožie, niekdajší klub slovenskej brankárskej legendy Richarda Štochla.

„Dohoda o zaradení Záporožia je pre obe strany výhodná. SEHA liga získala tím, ktorý pravidelne hráva v Lige majstrov a je z veľkej krajiny. Zapadá to aj nového hracieho systému súťaže, podľa ktorého budú účastníci rozdelení do dvoch šesťčlenných skupín. Naša liga je z roka na rok lepšia a získava na prestíži,“ uviedol prezident SEHA League Mihajlo Mihajlovski pre oficiálny web súťaže.

V sezóne 2019/2020 by v SEHA lige malo účinkovať dvanásť družstiev vrátane slovenského šampióna a premiérovo by sa v tejto súťaži mal predstaviť aj čínsky klub Peking Sport University. Vďaka Číne a Ukrajine sa počet krajín, z ktorých sa kluby predstavili v SEHA lige, zvýši na dvanásť. Svojich zástupcov v nej v doterajšej histórii malo Macedónsko, Chorvátsko, Slovensko, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Maďarsko, Srbsko, Čierna Hora, Slovinsko a Rumunsko.

Autor: SITA, Foto: handball-planet.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022