EL MUŽOV: Prešov v odvete lepšie, ale body zostali v Plocku

Aj odveta na palubovke tím Orlen Wisla Plock v skupinovej fáze EHF Európskej ligy mužov 2021/2022 sa skončila víťazstvom poľského tímu, ktorý v utorok zdolal v rámci 9. kola Tatran Prešov 33:29 (15:16) a upevnil si líderskú pozíciu v A-skupine. Prešovčania, ktorým opäť chýbalo viacero hráčov, sa prezentovali lepším výkonom ako doma (15:29), ale neprerušili šnúru prehier v druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži mužských klubov. V Plocku bola už ôsma za sebou. Najlepším strelcom Tatrana bol Oliver Rábek s 10 gólmi.

Tatran začal nádejne, väčšinu prvého polčasu bol vo vedení – aj o tri góly. Domáci však zo 6:9 otočili na 14:12, ale na prestávky aj tak išli s tesným mankom 15:16. Hostia sa držali do 41. min, keď Rábek vyrovnal na 20:20. Plock vzápätí unikol na 24:21 a mierny náskok si udržiaval aj v zostávajúcom priebehu.

Slovenský šampión je po svojom predposlednom vystúpení na poslednom 6. mieste s dvoma bodmi, ale o týždeň v utorok 8. marca si môže v priamom súboji na palubovke švajčiarskeho Pfadi Winterthur zaistiť 5. priečku.

Výsledky – Európska ligy mužov 2021/2022 – A-skupina – 9. kolo – utorok:
Bidasoa Irun (Šp.) – Füchse Berlín (Nem.) 32:35 (16:20)
Fenix Toulouse Handball (Fr.) – Pfadi Winterthur (Švaj.) 34:27 (14:16)

Orlen Wisla Plock (Poľ.) – Tatran Prešov (SR) 33:29 (15:16)
Najviac gólov: Žitnikov, Mihič a Daszek po 6 – Rábek 10/4, Rečičár a Davidovič po 5
pok. hody: 5/4 – 4/4, vylúčení: 3 – 2, rozhodovali: Xhema a Jahja (obaja Kos.)