Načítavanie údajov ...

EL mužov: Ťažký žreb pre Tatran, v skupinovej fáze aj tri maďarské kluby so Slovákmi

Už aj hádzanári Tatrana Prešov sa dozvedeli mená súperov, ktorí ich čakajú v sezóne 2022/2023 na európskej pohárovej scéne. Štvrtkový žreb vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie (EHF) im určil protivníkov v skupinovej fáze Európskej ligy mužov. Ten rozhodne nebol k zverencom trénera Radoslava Antla milosrdný. Šarišania sa ocitli v A-skupine v spoločnosti viacerých elitných klubov vrátane portugalského obhajcu prvenstva z minulosezónnej edície tejto súťaže SL Benfica Lisabon, niekdajšieho francúzskeho víťaza Ligy majstrov Montpellier Handball či štvornásobného víťaza Pohára EHF (predchodca EL) Frisch Auf Göppingen z Nemecka. Súčasťou „áčka“ bude aj úradujúci švajčiarsky šampión Kadetten Schaffhausen a maďarský Fejér-B.Á.L. Veszprém so slovenským reprezentačným pivotom Šimonom Macháčom, ktorý prešiel sitom kvalifikácie, pričom vyradil francúzsky Chambéry Savoie Mont-Blanc Handball.

„Skupina je veľmi ťažká, ale tu už nie je veľmi z čoho si vyberať. Benfica je minuloročný víťaz Európskej ligy, Kadetten bol stály účastník Ligy majstrov, Frisch Auf Göppingen popredný nemecký tím, Montpellier je stála značka. Tím z Veszprému tvoria mladí a behaví chlapci. Hrajú obranu 1-2-3, takže tiež náročný súper. Tešíme sa však, že nás čakajú zápasy s kvalitnými súpermi,“ uviedol pre klubový web kouč Tatrana Radoslav Antl.

Prešovčania boli medzi tuctom tímov priamo nasadených do tejto fázy súťaže a pred žrebom figurovali v 3. koši spolu s družstvami Balatonfüredi KSE (Maď.), Valur Reykjavík (Isl.) a HC Motor Záporožie (Ukr.), s ktorými sa nemohol stretnúť. Zvyšných 12 účastníkov tvorili úspešní z dvoch kvalifikačných kôl. Dovedna 24 klubov zo 14 krajín rozdelili do štyroch šesťčlenných skupín.

„Sledoval som celý žreb od začiatku. Je to veľmi náročná skupina. Už chýbalo len, aby sme dostali Flensburg. Myslím si, že ľudia sa majú na čo tešiť. V Tatran handball aréne budú naozaj kvalitné zápasy a silní súperi. Dúfam, že to dopadne podľa našich očakávaní, ktoré asi v Európskej lige nebudú veľmi veľké, ale budeme sa snažiť zabojovať každý jeden zápas a aspoň nech to dobre vyzerá a uvidíme, čo z toho vzíde,“ poznamenal pre tatranpresov.sk kapitán úradujúceho slovenského majstra Oliver Rábek.

V skupinovej fáze EL bude mať slovenská hádzaná zastúpenie aj v ďalších dvoch skupinách. V B-skupine bude účinkovať budapeštiansky Ferencváros s Jakubom Mikitom, ktorého súpermi budú PAUC Handball (Fr.), Ystads IF HF (Švéd.), Valur Reykjavík (Isl.), SG Flensburg-Handewitt (Nem.) a TM Benidorm (Šp.). Účastníkom C-skupiny je
Balatonfüredi KSE, kde v bránke chytá novozámocký rodák Michal Tóth ml. Jeho tímu budú robiť spoločnosť Skjern Handbold (Dán.), Fraikin BM Granollers (Šp.), Sporting CP Lisabon (Portug.), RK Nexe Našice (Chor.) a ALPLA HC Hard (Rak.).

Skupinová fáza Európskej ligy sa začne v utorok 25. októbra. V skupinách sa stretne každý s každým, tímy odohrajú po desať súbojov. Posledné kolo je na programe 28. februára 2023, do osemfinále play-off postúpia prví štyria z každej skupiny.

Žreb skupinovej fázy Európskej ligy v hádzanej mužov 2022/2023:
A-skupina: SL Benfica Lisabon (Portug.), Kadetten Schaffhausen (Švaj.), Tatran Prešov (SR), Frisch Auf Göppingen (Nem.), Montpellier Handball (Fr.), Fejér-B.Á.L. Veszprém (Maď.)
B-skupina: PAUC Handball (Fr.), Ystads IF HF (Švéd.), Valur Reykjavík (Isl.), SG Flensburg-Handewitt (Nem.), TM Benidorm (Šp.), FTC Budapešť (Mad.)
C-skupina: Skjern Handbold (Dán.), Fraikin BM Granollers (Šp.), Balatonfüredi KSE (Maď.), Sporting CP Lisabon (Portug.), RK Nexe Našice (Chor.), ALPLA HC Hard (Rak.)
D-skupina: Füchse Berlín (Nem.), HC Eurofarm Pelister Bitola (Sev. Maced.), HC Motor Záporožie (Ukr.), Bidasoa Irun (Šp.), Skanderborg-Aarhus (Dán.), Aguas Santas Milaneza (Portug.)

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: EHF

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022