EP mužov: Lúčenie Považanov pred bránami osemfinále, Krasnodaru podľahli aj v odvete

Hádzanári MŠK Považská Bystrica ani do tretice neprešli cez ruského protivníka na európskej pohárovej scéne. Po HC Neva Petrohrad, HC Victor Stavropoľ ich vyradil aj SKIF Krasnodar, proti ktorému nezužitkovali výhodu domáceho prostredia v oboch stretnutiach. Zverenci trénera Václava Straku po sobotňajšej prehre 22:25 nedokázali pokoriť svojho súpera ani v odvete 3. kola Európskeho pohára (niekdajší Vyzývací pohár /Challenge Cup/), keď tentoraz mu podľahli 27:28 (14:15).
Považanov môže mrzieť, že nevyužili vynikajúci vstup do duelu, keď vďaka výbornej obrane na čele s brankárom Ladislavom Kovačinom prvú desaťminútovku vyhrali 5:0 a v 18. min mali už šesťgólový náskok (11:5). Hráči Krasnodaru však ešte do prestávky naklonili skóre na svoju stranu a v druhom polčase nedovolili domácim odskočiť. Považskobystrickí hráči sa tak svojho piateho prieniku medzi 16 najlepších družstiev v tretej najvýznamnejšej súťaži v hierarchii EHF teraz nedočkali.
„Prvý zápas nám v sobotu vôbec nevyšiel a rozdiel troch gólov bol ešte prijateľný, lebo sa to vyvíjalo ešte horšie. V odvete sme sa v prvej štvrťhodine prezentovali agresívnou obranou, pomáhali sme, podržal nás brankár. V druhej časti prvého polčasu sa brankárovi prestalo dariť a súper sa dotiahol. Po zmene strán to bol boj o každú loptu. My sme vzhľadom na manko z dvojzápasu museli ísť aj do rizika a škoda, že z toho nebolo aspoň naše víťazstvo,“ zhodnotil víkendové vystúpenia pre Sport TV kouč MŠK Václav Straka.

VÝSLEDOK – NEDEĽA
Európsky pohár mužov 2021/2022 – 3. kolo – odveta:
MŠK Považská Bystrica (SR) – SKIF Krasnodar (Rus.) 27:28 (14:15) – prvý zápas 22:25, do osemfinále postúpil Krasnodar
Najviac gólov: Žilinčík 7, M. Briatka 5, Vallo a Jurák po 3 – Čan Suan 10, Arčibasov a Zimin po 4
pok. hody: 4/2 – 6/5, vylúčení: 4 – 2, rozhodovali: Di Domenico a Fornasier (obaja Tal.), bez divákov