Načítavanie údajov ...

Finále Slovenského pohára 2021/2022 v Topoľčanoch

Vynovená hala v Topoľčanoch bude v krátkom čase dejiskom ďalšieho významného hádzanárskeho podujatia. Po ženskej a mužskej reprezentácii Slovenska, ktoré v nej odohrali nedávne kvalifikačné stretnutia o postup na vrcholné podujatia – ME, resp. MS, sa na topoľčianskej palubovke bude bojovať aj prvú domácu trofej v aktuálnej sezóne. Výkonný výbor Slovenského zväzu hádzanej určil v zmysle Rozpisu pre Slovenský pohár mužov a žien za miesto finálových zápasov tejto súťaže práve domovský stánok miestneho HK Agro Topoľčany.

Finále bude v nedeľu 10. apríla 2022, čo je spoločný termín pre rozhodujúce súboje o pohárovú trofej v kategórii mužov i žien v sezóne 2021/2022, ktoré sa uskutočnia na jednom mieste takisto ako naposledy v auguste 2020 Bardejove.

Aktéri finále sú už nejaký čas známi. O celkový triumf v SP žien budú od 14.30 h bojovať MŠK Iuventa Michalovce s HC DAC Dunajská Streda a u mužov od 16.30 h MŠK Považská Bystrica – HK Košice. Oba finálové zápasy sa budú vysielať v priamom TV prenose na RTVS :Šport. „Začiatky duelov sú stanovené po dohode marketingu Slovenského zväzu hádzanej s RTVS, keďže po druhom finále pokračuje vysielanie priamym prenosom z play-off hokejovej extraligy,“ vysvetlil riaditeľ súťaží SZH Peter Brunovský.

V uplynulom súťažnom ročníku sa SP neodohral (bol zrušený pre pandémiu COVID-19, pozn.). Jeho ostatným víťazom v kategórii žien je Iuventa Michalovce zo sezóny 2019/2020. Mužský obhajca Tatran Prešov vypadol v semifinále, vyradili ho hráči HK Košice.

Finále Slovenského pohára v hádzanej 2021/2022 – ŠH Topoľčany (10. 4. 2022):
ŽENY
14.30 h MŠK Iuventa Michalovce – HC DAC Dunajská Streda
MUŽI
16.30 h MŠK Považská Bystrica – HK Košice

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: SZH

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022