Hladká domáca prehra Považanov, štvrťfinále Vyzývacieho pohára v nedohľadne

MŠK Považská Bystrica (SR) – HC Neva SPb Petrohrad (Rus.) 21:31 (11:14)

Hádzanárom MŠK Považská Bystrica sa vo Vyzývacom pohári mužov (Challenge Cup) 2018/2019 nepodarilo priblížiť k štvrťfinále. Zverenci trénera Václava Straku nevyužili v sobotňajšom prvom zápase osemfinálového 4. kola výhodu domáceho prostredia, keď pred svojimi fanúšikmi podľahli ruskému HC Neva SPb Petrohrad 21:31 (11:14). Považania majú ešte pred sebou odvetu, ktorá sa bude hrať na budúci piatok 15. februára od 17.15 h SEČ na petrohradskej palubovke. Hráči MŠK účinkujú medzi šestnástkou najlepších družstiev tejto európskej pohárovej súťaže mužských klubov tretí rok za sebou, pričom predchádzajúce dva pokusy o prenik medzi štvrťfinalistov neboli úspešné.

Výsledok – Vyzývací pohár mužov 2018/2019 – 4. kolo (osemfinále) – prvý zápas (odveta 15. 2. o 17.15 h SEČ) – sobota:

Zostava a góly P. Bystrice: Kovačin, M. Dobroň – Pupík 2, Sloboda, Bystrický 1, Ivanicja, Maliar, Kardoš, Jurák 4, Tumidalský 3, M. Briatka 1, Zábavčík, Oselský 2, Vallo 8, Mar. Gardian, M. Kozák
Najviac gólov za Petrohrad: Voronin 9, Solodovnikov 6, Bogdanov a Turajev po 5
pok. hody: 3/1 – 2/1, vylúčení: 2 – 4, rozhodovali: Barysas a Petrušis (obaja Lit.), 1200 divákov

Domáci bez opory Š. Macháča hrali s favoritom vyrovnanú partiu. Po polovici I. polčasu viedli 9:8, ale potom hostia šnúrou štyroch gólov otočili na 12:9 a trojgólový náskok si udržali až do prestávky. Považanom nevyšiel vstup do druhého dejstva, keď súperovi umožnili uniknúť na 12:19 z pohľadu MŠK. O chvíľu neskôr bol rozdiel už dvojciferný – 13:23. Slovenský tím následne mierne skorigoval na 17:25, ale v závere opäť narástlo vedenie Petrohradčanov až na desať gólov.

Hlas:
Václav Straka (tréner P. Bystrice): „V našich predstavách sme mali iný výsledok, ale musíme uznať, že súper bo o jednu triedu lepší. Petrohrad bol od začiatku vo vedení, my sme potom otočili skóre vo svoj prospech, ale v záverečnej časti I. polčasu si hostia vypracovali menší náskok pre presilových hrách, ktoré dokázali využiť a potrestať naše chyby. V druhom dejstve sme chceli urobiť niečo s nepriaznivým vývojom, ale pod tlakom sme sa dopúšťali chýb. Nemyslím si, že sme herne prepadli. Petrohrad ťažil z vysokej obrany, naše spojky mali problém sa presadiť cez defenzívu Nevy. V druhom dejstve nás vychytal aj brankár, mali vysokú úspešnosť. Napriek vysokej prehre nám zaplnená hala zatlieskala.“

Autor: SITA, Foto: msk.sk