Načítavanie údajov ...

Hlavatý trénerom ruskej zbornej

Tomáš Hlavatý bude pokračovať v práci s reprezentáciou hádzanárok Ruska

Obrovskej pocty sa dostalo slovenskému hádzanárskemu trénerovi Tomášovi Hlavatému. Tridsaťštyriročného kormidelníka vymenovali v utorok za trénera ruskej zbornej. V realizačnom tíme reprezentácie krajiny, ktorá patrí v ženskej hádzanej medzi velikánov, mu bude patriť druhý najdôležitejší post po hlavnom koučovi Alexejovi Alexejevovi.

Ten nahradil vo funkcii Španiela Ambrosa Martína, ktorý viedol Rusky od leta 2019, keď taktovku prevzal po legendárnom Jevgenijovi Trefilovovi. Na lavičke úradujúcich olympijských šampiónok skončil Martín po prehre s Dánskom (23:30) v hlavnej fáze decembrových ME, ktorá jeho zverenky stála postup do semifinále. Následne ho odvolali z postu a v poslednom zápase na turnaji o 5. miesto proti Holandsku (33:27) sa na lavičke objavil aj Tomáš Hlavatý. Družstvo v tom dueli viedli spolu s Alexejom Alexejevom a Olegom Kiseliovom.

„Bola to zaujímavá skúsenosť. Hráčky poznám veľmi dobre, ale bolo to iné, ako keď som ich dovtedy sledoval na tribúne. Ja som si užil aj ten jediný duel na lavičke, ktorý som tam mohol stráviť počas ME. Vždy je to zážitok a také niečo si každý tréner váži,“ uviedol nedávno pre slovakhandball.sk šaliansky rodák, ktorý pôsobil v ruskom národnom tíme od novembra 2020 ako jeden z asistentov.

Napriek neúspechu na kontinentálnom šampionáte, za čo sa v Rusku vždy ašpirujúcom na medailové priečky považuje aj 5. miesto, mali o Hlavatého služby naďalej záujem. Slovenský kouč už v januári avizoval, že prebiehajú rokovania. Od utorka je to už oficiálne, že Hlavatý pokračuje v práci s reprezentáciou Ruska. Výkonný výbor Ruskej hádzanárskej federácie vymenoval nový realizačný tím s hlavným trénerom Alexejom Alexejevom a trénermi Oľgou Akopianovou (Levinovou) a Tomášom Hlavatým. V úlohe odborného konzultanta bude pôsobiť legendárny Jevgenij Trefilov.

Ruská reprezentácia hádzanárok začne 22. februára v Rostove prípravu na turnaj olympijskej kvalifikácie (19. – 21. 3.), kde budú jej súpermi v boji o jednu z dvoch miesteniek tímy domáceho Maďarska, Srbska a Číny.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: Archív Tomáša Hlavatého

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022