Načítavanie údajov ...

Hlinka zostrelil Nové Veselí 9 gólmi, E. Rajnohová päťkrát úspešná proti lídrovi

Marek Hlinka má za sebou vydarené vystúpenie v českej hádzanárskej extralige, v ktorej sa v sobotu podieľal na výhre svojho HC Robe Zubří na pôde TJ Sokol Nové Veselí 28:24 deviatimi gólmi, pričom bol raz úspešný z pokutového hodu. Rozosmutnil tak svojich krajanov na strane domácich, ktorých vedie Peter Kostka a ich dres si obliekajú Andrej Parolly (jeden 2-minútový trest), Adrián Šimovček, Kristián Halla a najnovšie už aj Marek Korbel. Pred Hlinkom sa musia mať na pozore aj Považskobystričania, ktorí budú Zubří čeliť v osemfinále Európskeho pohára. Dukla Praha bez Branislava Cigáňa vyhrala v Brne (30:25). Frýdek-Místek vedený Danielom Valom si podľa očakávania poradil s poslednými Malomeřicami 39:30 a v tabuľke sa štvrtým triumfom v sérii posunul na 3. priečku.
Darilo sa Erike Rajnohovej v službách Club Balonmán Atlético Guardés, keď bola s 5 gólmi spolu so spoluhráčkou Paulinou Pérezovou najlepšou strelkyňou svojho tímu pri prehre 22:31 s družstvom Bera Bera. Zaujímavosťou je, že navlas rovnaký výsledok v prospech lídra sa zrodil aj v septembri. Pre Guardés to bola druhá prehra v sezóne a v tabuľke svojej skupiny figuruje na 3. mieste.
Thüringer HC zdolal v I. bundeslige posledný Kurpfalz Bären Ketsch 31:18 a drží si 5. priečku. Lýdia Jakubisová bola uvedená medzi hráčkami THC, ktoré v uplynulých dňoch netrénovali z rôznych dôvodov, a preto nebola počas víkendu k dispozícii svojmu nemeckému klubu. Takisto nenastúpila ani Martina Školková pri remíze OGC Nice Côte d’Azur Handball na palubovke tímu Plan de Cuques 26:26 v rámci skupinovej fázy Francúzskeho pohára.
V najvyššej rakúskej súťaži sa v súbojoch slovenských hádzanárok zrodili dve remízy. UHC Eggenburg remizoval s Perchtoldsdorfom Devils 26:26, z čoho mala väčšiu radosť Monika Vančová na strane hostiek. Domáce pod taktovkou Tibora Csóku potiahla 8 gólmi Nicol Nejedlíková (raz sa presadila z pok. hodu, dvakrát bola vylúčená), v bránke chytala Adriana Medveďová. Body sa delili aj v konfrontácii HC Sparkasse BW Feldkirch s UHC Müllner Bau Stockerau (28:28). Diana Michálková mala na konte jeden gól, jednu nepremenenú sedmičku a jedno vylúčenie. Vyrovnávajúci gól strelila jej spoluhráčka zo Stockerau v poslednej sekunde z pokutového hodu.
DHB Rotweiss Thun už bez Lucie Weibelovej podľahol po vyrovnanom polčase lídrovi švajčiarskej SPL LC Brühl 19:26 a utrpel tretiu prehru za sebou.

Autor: slovakhandball.sk, Foto: https://www.facebook.com/hczubri/

 

Najnovšie news

16. Sep, 2022

Šesťgólový Hajko

V strede týždňa bolo v európskych hádzanárskych ligách na programe niekoľko zápasov so slovenskou…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022