Načítavanie údajov ...

Hruščákov dočasný návrat do Švajčiarska, vypomôže Slaninkovmu tímu

Patrik Hruščák chýbal hádzanárom HK Košice pri stredajšom víťazstve vo štvrťfinále Slovenského pohára mužov v Topoľčanoch. Zostava úradujúceho vicemajstra bude bez kanoniera aj najbližšie týždne, keďže po takmer štyroch rokoch bude opäť pôsobiť vo Švajčiarsku. Tridsaťtriročného Košičana si vyhliadol HSC Suhr Aarau, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentant Martin Slaninka.

„Podľa všetkého tu budem štyri týždne, potom sa vrátim domov a budem pokračovať v HK Košice. V HSC Suhr Aarau majú zranené všetky pravé spojky a oslovili ma, či by som bol ochotný prísť im vypomôcť na tak krátky čas. V košickom klube z toho neboli nadšení vzhľadom k súčasnej maródke, ale pochopili to a uvoľnili ma. Mňa kontaktoval môj manažér, ale určite aj ´Slančo´ mal k tomu nejaké slovo v klube. Najskôr som túto ponuku musel prebrať doma. Na viac som nechcel a ani nemohol ísť, keďže mám dosť roboty doma a navyše syn začal chodiť do školy. Manželka Lucka tiež pracuje, a tak počas mojej neprítomnosti budú musieť pomôcť aj moji rodičia,“ uviedla pre slovakhandball.sk nová akvizícia 5. tímu tabuľky najvyššej švajčiarskej súťaže. Premiéru by slovenská posila mohla absolvovať už vo štvrtkovom ligovom dueli na pôde Bernu.

Hruščák už v krajine helvétskeho kríža pôsobil pár mesiacov od leta 2018, keď si obliekal dres TSV Fortitudo Gossau, s ktorým sa v decembri toho istého roka dohodol na predčasnom ukončení zmluvy a zamieril domov do Košíc.

Strelecky disponovaný ľavák bol počas svojej doterajšej kariéry hráčom tímov 1. MHK Košice, Rhein-Neckar Löwen, TV Emsdetten, TUSEM Essen, Kecskemét, HC winLand Michalovce, Tatran Prešov, Al-Sadd SC, HK Topoľčany, HC Empor Rostock, ThSV Eisenach, HC Elbflorenz Drážďany, Die Eulen Ludwigshafen, TSV Fortitudo Gossau, Košice Crows a HK Košice.

Autor: slovakhandball.sk
FOTO: https://www.facebook.com/profile.php?id=100057644641599

Najnovšie news

28. Nov, 2022

Zomrel Jozef Hlinický

V pondelok 28. novembra 2022 zomrel vo veku 77 rokov Jozef Hlinický, bývalý ligový rozhodca a člen…

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022