Načítavanie údajov ...

IHF neudelí ocenenia za rok 2017

Vo futbale v pondelok vyhlásili najlepších hráčov v ankete Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) za rok 2018, v hádzanej zostane rok 2017 bez udelenia ocenení. Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) sa rozhodla zrušiť anketu o najlepšieho hráča a najlepšiu hráčku sveta za rok 2017, v ktorej mohli fanúšikovia a zástupcovia médií odovzdať svoje hlasy do 20. februára. Dôvodom je vzhľadom na význam ankety nízky počet odovzdaných hlasov. „Pre nedostatočný záujem o hlasovanie zo strany priaznivcov hádzanej a médií by výsledky nemali dostatočnú výpovednú hodnotu, preto sa zrodilo rozhodnutie neudeliť ocenenia,“ uviedla hovorkyňa IHF pre Mannheimer Morgen.

Pred pár mesiacmi macedónsky web g-sport.mk informoval, že víťazom v kategórii mužov sa premiérovo stal Luka Cindrič. Tieto správy sa však nepotvrdili. Chorvátska stredná spojka v službách macedónskeho víťaza SEHA League a aj obhajcu prvenstva Lige majstrov si na prvé ocenenie tohto druhu musí ešte počkať. Ďalšími kandidátmi boli Chorvát Domagoj Duvnjak, trojnásobný francúzsky laureát a obhajca prvenstva za rok 2016 Nikola Karabatič, Nór Sander Sagosen a Andy Schmid zo Švajčiarska.

V ženskej časti ankety, v ktorej obhajovala triumf Cristina Georgiana Neagová z Rumunska, figurovali medzi päticou nominovaných za rok 2017 okrem Neagovej (2010, 2015, 2016) aj nórske hádzanárske reprezentantky Nora Mörková a Stine Bredal Oftedalová, Holanďanka Cornelia Nycke Grootová a Isabelle Gulldénová zo Švédska.

Druhýkrát v histórii prišlo k prerušeniu ankety IHF, ktorej výsledky prvýkrát vyhlásili za rok 1988. Predtým sa neuskutočnila v rokoch 1991 – 1993. Obnovili ju v roku 1994 a odvtedy sa hlasovalo až doteraz.

 

Autor: SITA, Foto: positivenewsromania.com

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022