Načítavanie údajov ...

Iuventa počíta s ukrajinskými oporami aj v nasledujúcej sezóne

Úradujúci majster SR predĺžil kontrakty s Irynou Kompaniecovou a Irynou Jablonskou-Bobaľovou
Iuventa Michalovce si poistila služby dvoch kľúčových hráčok z Ukrajiny. Vedenie úradujúceho slovenského šampióna v hádzanej žien môže naďalej počítať so spojkou Irynou Kompaniecovou a brankárkou Irynou Jablonskou-Bobaľovou.“S oboma počítame a veríme, že v budúcej sezóne budú pre náš tím nosnými hráčkami,“ vyjadril sa športový riaditeľ michalovského klubu Ján Beňadik.
Dvadsaťšesťročná Kompaniecová si síce v aktuálnej sezóne pre poškodené väzy v kolene a operáciu už nezahrá, ale s Iuventou sa dohodla na kontrakte aj na ďalší ročník.
„Dohodli sme sa rýchlo. Obe strany chceli, aby som zostala, tak som nemala čo riešiť,“ poznamenala pre Noviny Zemplína Kompaniecová, ktorá utrpela zranenie kolena na novembrovom reprezentačnom zraze v Poľsku. Odvtedy sa ťahali jej zdravotné problémy s kolenom, ktorého operáciu absolvovala v stredu. „Beriem to normálne, zranenia sú súčasťou života športovca. Ja som mala už operované rameno, aj ľavé koleno, tentoraz je to pravé koleno,“ pokračovala Kompaniecová, ktorá bude pôsobiť v Michalovciach tretiu sezónu: „Iuventa mi za ten čas prirástla k srdcu. Sú tu profesionálne podmienky, klub hrá o vrchné priečky a účinkuje aj v európskych pohároch.“
autor: slovakhandball.sk, Foto: iuventa-zhk.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022