Načítavanie údajov ...

Jakubisová mala opäť dôvod na oslavu: Keď nie titul, tak aspoň pohár pre Thüringer HC

Hádzanárkam Thüringeru HC sa nepodarilo obhájiť majstrovský titul v I. bundeslige. Obhajoba prvenstva im v najvyššej nemeckej súťaž ušla doslova o chlp. Vynahradili si to však na víkendovom vyvrcholení Nemeckého pohára (DHB Cup), z ktorého sa vrátili s víťaznou trofejou.

„Ja osobne som do Stuttgartu išla s tým, že sa vrátime s pohárom. Myslím si, že každá jedna z nás mala rovnaké myšlienky v hlave, a preto sme v splnenie tohto cieľa verili až do konca a napokon sa nám aj podarilo zvíťaziť,“ uviedla pre agentúru SITA Jakubisová, ktorá bola presvedčená o úspechu THC: „Ešte nikdy som v sebe nemala takýto pocit, ale tentoraz to bolo tak.“

Hádzanárky Thüringeru mali šancu na celkovo ôsmy titul, ale z toho sa napokon tešili súperky z SG BBM Bietigheim. V domácej pohárovej súťaži sa im však revanšovali. „Pri rovnosti bodov (oba tímy nazbierali v 26 dueloch po 50 bodov – bilancia 25 – 0 – 1, pozn.) rozhodovalo celkové skóre, ktoré sme mali o 29 gólov horšie. Najhoršie na tom je to, že keď sa obzrieme za sezónou a vidíme, že sme prehrali jediný zápas a napriek tomu nie sme šampiónom. Ale asi to tak malo byť. O to máme väčšiu radosť zo zisku tohto pohára a obzvlášť, keď sme vo finále zdolali práve Bietigheim v stretnutí, ktoré bolo už pre mnohých z nášho pohľadu už stratené,“ pokračovala rodáčka z Bojníc, ktorá sa v uplynulých sezónach podieľala na šiestich majstrovských tituloch.

Thüringer HC na víkendovom turnaji Final 4 vyradil v semifinále TuS Metzingen jednoznačne 35:25 (18:14) a vo finále si pred návštevou 3569 divákov poradil úradujúcim majstrom SG BBM Bietigheim 24:23 (13:12), pričom necelú štvrťhodinu pred koncom prehrával 18:22 a rozhodujúci gól strelila za nerozhodného stavu Emily Bölková dve sekundy pred koncom. THC dosiahol pohárový triumf po šiestich rokoch, celkovo tretí v klubovej histórii po rokoch 2011 a 2013. Lýdia Jakubisová k nemu prispela na víkendovom turnaji štyrmi gólmi, v oboch zápasoch skórovala dvakrát.

Tridsaťsedemročná pravá krídelníčka sa už teší na zaslúžený oddych: „Konečne máme dovolenku po dlhej a náročnej sezóne. Ja budem v Thüringene ešte pokračovať, keďže mám zmluvu aj na ďalší rok.“

Autor: SITA, Foto: Thueringer Handball Club

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022