Načítavanie údajov ...

Jensen neuvažuje o rezignácii, Žernovič berie záver na seba

Hádzanári Slovenska museli stráviť ďalší trpký rezultát, ktorý ich odpísal z boja o ME 2020

Slovenskí hádzanárski reprezentanti si pred minulotýždňovými zápasmi 7. skupiny kvalifikácie o postup na ME 2020 brúsili zuby na bodový zisk. V dvojzápase s papierovým outsiderom skupiny však vyšli naprázdno, navyše po dvoch prehrách s Talianskom zhodným výsledkom 23:26 sú dve kolá pred koncom kvalifikačných bojov už von z hry o účasť na európskom šampionáte, na ktorý sa dá postúpiť aj z 3. priečky. Slováci sa však už bez ohľadu na ďalšie výsledky nemôžu odpútať z posledného 4. miesta v tabuľke.

Definitívny koniec nádejí priniesla nedeľňajšia prehra s Talianmi v Považskej Bystrici. „Mali sme niekoľko šancí vrátiť sa do zápasu, ale vždy sme práve vtedy dopustili technickej chyby, alebo sme sa nepresadili proti dobrému talianskemu brankárovi. Neboli sme dostatočne efektívni, čo Taliani veľmi dobre využili a trestali nás. Práve slabšia efektivita a množstvo technických chýb sú hlavné príčiny našej prehry,“ uviedol na pozápasovej tlačovej besede kouč Heine Ernst Jensen.

Jedným z tých, čo v slovenskom drese zniesol výkonnostné kritériá, bol brankár Marián Žernovič, aj keď on sám nebol spokojný. „Myslím si, že Taliani vyhrali zaslúžene. Nám nevyšla fáza, keď sme hrali siedmi na šiestich. Svojimi vlastnými chybami sme umožnili ísť do šesťgólového vedenia. Potom prišiel náš veľmi vydarený úsek, keď sme sa dotiahli, ale následne sme inkasovali góly, ktoré som ja mal mať. Takže to môžem zobrať na seba. Hostia mali trochu šťastia, ale na to sa vôbec nemôžeme vyhovárať, lebo doma musíme nad Talianskom určite vyhrať aj bez šťastia,“ povedal Žernovič.

Pokus o zvrat s hrou bez brankára Slovákom nevyšiel, v úvode druhého polčasu pri ňom štyrikrát inkasovali do opustenej svätyne. Dvakrát bol úspešný strelami cez celého ihrisko aj taliansky brankár Domenico Ebner. „V Taliansku nám to vychádzalo a dotiahli sme sa na súpera. Dnes to pri pohľade na konečné skóre nebolo správne rozhodnutie. Mali sme však problémy dostať sa do gólových príležitostí, preto sme pristúpili k hre bez brankára,“ vysvetlil svoj ťah 42-ročný dánsky kormidelník, pre ktorého je to už druhá neúspešná kvalifikácia. V tej predchádzajúcej prehrali jeho zverenci aj v Luxembursku, teraz sa národný tím SR musí vyrovnať s dvoma nečakanými zaváhaniami proti Taliansku.

Jensen je trénerom Slovákov od septembra 2017, keď prevzal štafetu po Martinovi Liptákovi. Práve ME 2020 mali byť prvým veľkým cieľom mužstva pod jeho taktovkou. „Požiadali ma, aby som viedol reprezentačné mužstvo. Všetci vieme, že sme v náročnej situácii, keďže prechádzame generačnou výmenou. V kádri sú hráči, ktorí sa snažia odviesť maximum, ale skutočnosť je taká, že viacerí z nich sedia v kluboch len na lavičke. Nerozmýšľam o rezignácii. Jeden z problémov neúspešného obdobia mužskej reprezentácie v minulosti boli chýbajúca kontinuita na trénerskom poste. Dva roky sme išli doľava, potom zase doprava a stále sme boli akoby na začiatku. Naďalej sa budem snažiť odvádzať čo najlepšiu robotu. Mám platnú zmluvu a chcem ju dodržať,“ vyhlásil Jensen.

Od nedele je jasné, že slovenskí hádzanári si najbližšie zahrajú na majstrovstvách Európy o tri roky, keď bude kontinentálny šampionát hostiť Slovensko a Maďarsko. Či bude pritom na lavičke aj Jensen, ukáže čas.

Autor: SITA, Foto: MSK.pb

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022