Načítavanie údajov ...

Jensenovci od pondelka už aj s druhou časťou kádra

V druhom týždni prípravy reprezentácia už bez tria Hlinka, Michalka, Macháč

Druhý týždeň prípravy začali hádzanári Slovenska v Šali, kde sa pripravujú od minulého piatka na sústredení, ktoré vyvrcholí trojicou medzištátnych priateľských duelov proti Holandsku a Rumunsku. Od začiatku zrazu mal hlavný tréner Heine Ernst Jensen k dispozícii prevažne mladých hráčov. „Chalani odtrénovali všetko, čo bolo v pláne. Z 15-členného kádra museli pre chorobu odísť Topoľčanci Dávid Michalka a Marek Hlinka, v nedeľu večer opustil mužstvo považskobystrický pivot Šimon Macháč a v najbližších dňoch to bude platiť aj v prípade Matthiasa Schwalbeho z HSG Dutenhofen/Münchholzhausen,“ informoval agentúru SITA vedúci reprezentácie mužov SR Martin Maťaš.

Od pondelka sa k národnému tímu SR pridala aj 11-členná skupina hráčov z osvedčeného kádra. „Mali by prísť všetci, väčšina z nich je už aj tu. Najbližšie tréningy absolvuje 23 hráčov,“ pokračoval Maťaš a k programu reprezentácie dodal: „Dnes predpoludním dostali chlapci voľno aj pre istotu, keďže dvaja hráči boli chorí a niektorých už niečo obchádzalo. Tréner nechcel riskovať a radšej doprial hráčom, aby si trochu oddýchli. Popoludní sa však už pokračuje v príprave. Ďalšie dva dni sa bude trénovať dvojfázovo.“

Vo štvrtok 10. 1. príde na rad prvá zápasová konfrontácia, v šalianskej Mestskej športovej hale si Slováci od 18.00 h zmerajú sily s Holanďanmi. V sobotu 12. a nedeľu 13. 1. nastúpia proti Rumunom (20.30 a 14.00 h).

Nominácia hádzanárskej reprezentácie Slovenska na tohtotýždňové sústredenie a prípravné zápasy v Šali proti Holandsku a Rumunsku:

brankári: Marián Žernovič (FTC KN KFT Budapešť/Maď.), Michal Shejbal (Moser Medical UHK Krems/Rak.), Michal Martin Konečný (HKM Šaľa)
pivoti: Dominik Kalafut (Cesson Rennes Métropole Handball/Fr.), Martin Slaninka (HSC Suhr Aarau/Švaj.), Boris Rešovský (Fyllingen Bergen/Nór.), Andrej Petro (HKM Šaľa)
krídla: Miroslav Volentics (bez angažmánu), Tomáš Urban (TV Grosswallstadt/Nem.), Martin Straňovský (Tatran Prešov), Juraj Briatka (HK Agro Topoľčany), Matthias Schwalbe (HSG Dutenhofen/Münchholzhausen/Nem.)
spojka: Patrik Hruščák (TSV Fortitudo Gossau/Švaj.), Matej Mikita (Chartres Métropole Handball 28/Fr.), Ľubomír Ďuriš (B.Braun Gyöngyös/Maď.), Otto Kancel (Balatonfüredi KSE/Maď.), Jakub Mikita (Vecsési SE/Maď.), Marek Kováčech (1. VfL Potsdam/Nem.), Marek Korbel (HC Zubří/ČR), Lukáš Urban, Dominik Krok, Tomáš Rečičár (všetci Tatran Prešov), Jakub Prokop (ŠKP Bratislava)

Program medzištátnych zápasov hádzanárov v Mestskej športovej hale v Šali v termíne 10. – 13. januára 2019:
štvrtok 10. 1.: 18.00 h Slovensko – Holandsko
piatok 11. 1.: 19.30 h Rumunsko – Holandsko
sobota 12. 1.: 20.30 h Slovensko – Rumunsko
nedeľa 13. 1.: 14.00 h Slovensko – Rumunsko

Autor: SITA, Foto: Archív

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022