Načítavanie údajov ...

Juniorská reprezentantka Réka Mészáros do Kisvárdy

Kondášovej a Habánkovej pribudne v KKC Kisvárda krajanka

Opora juniorskej reprezentácie hádzanárok Slovenska Réka Mészáros mení klubový dres. Kmeňová hráčka AUDI ETO Györ, ktorá v uplynulej sezóne hosťovala v rodnej Dunajskej Strede a pomohla tamojšiemu družstvu k prvenstvu v I. lige a postupu do MOL ligy, prestupuje do KKC Kisvárda. Osemnásťročná stredná spojka sa s tímom zo severovýchodu Maďarska dohodla na dvojročnej profesionálnej zmluve a v ženskom kolektíve miestneho účastníka najvyššej maďarskej súťaže rozšíri slovenskú enklávu, keďže jej spoluhráčkami budú aj ďalšie reprezentantky s dvojkrížom na prsiach – spojka Veronika Habánková a brankárka Izabela Kondášová.

Prestup Réky Mészáros do Kisvárdy vyšiel až na druhý pokus. „Je pravda, že na skúške som tu bola už v januári, ale vtedy som sa ešte zotavovala zo zranenia kolena, preto sme to nechali až na leto. Záujem KKC bol stále eminentný, a tak sme sa dohodli na dvojročnej spolupráci,“ prezradila Réka Mészáros, ktorú v júli čakajú v drese Slovenska majstrovstvá Európy hráčok do 19 rokov v maďarskom Györi. „Mojím cieľom bolo zostať v Maďarsku. Kisvárda má veľmi dobré družstvo, teraz do kádra pribudlo aj viacero mladých hráčok, preto cítim šancu,“ doplnila 18-ročná dunajskostredská odchovankyňa.

Tento prestup nesie rukopis hráčskeho agenta Jaroslava Bovana z agentúry Sport Media Group, ktorý taktiež poukázal na dlhodobý záujem KKC Kisvárda. „Maďarský klub bol trpezlivý a hoci bol ochotný podpísať s hráčkou zmluvu už v čase, keď bola ešte zranená. Samotná hráčka sa chcela dať zdravotne do poriadku doma. Som rád, že si Réka po každej stránke polepší a verím, že pôsobenie v Kisvárde naplní jej smelé športové ambície,“ dodal Jaroslav Bovan.

Autor: SITA

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022