Hádzanári MŠK Považská Bystrica tentoraz nepripustili drámu a víťazne zvládli tretí zápas semifinálovej série s HK Kúpele Bojnice. Obhajcovia majstrovského titulu pokorili v nedeľu večer svojho súpera 27:20, pričom rozhodujúci náskok si vypracovali už v prvom polčase, keď na prestávku išli za priaznivého stavu 18:9. Považania sa v sérii ujali vedenia 2:1.

Ešte v 17. min bol stav len 9:7 pre domácich, ale o dvanásť minút neskôr viedli už dvojciferne (18:8). Bojničania to však nezabalili, v 43. min sa dotiahli na 16:20. Považskobystrickí hráči vzápätí odskočili na 25:17 a potom už doviedli duel do víťazného konca. Postupový mečbal do finále môžu premeniť už najbližšiu stredu (1. 5.), keď sa predstavia v Prievidzi.

Výsledok nedeľňajšieho zápasu Niké Handball extraligy mužov 2023/2024:

semifinále play-off - tretie zápasy (hrá sa na 3 víťazstvá):
MŠK Považská Bystrica - HK Kúpele Bojnice 27:20 (18:9) - stav série 2:1
Najviac gólov: Živkovič 6/1, Š. Macháč, Bystrický a Ľ. Ďuriš po 4 - Meľnyk 5/2, Bogár a Páleš po 4
Pok. hody: 4/2 - 4/2, vylúčení: 4 - 4, rozhodovali: Toro a Pérez (obaja Šp.), 1150 divákov