Načítavanie údajov ...

Kelemen trénerom Hlohovca, v HC Sporta aj Holdoš a T. Mažár

Hádzanárov extraligového HC Sporta Hlohovec povedie v nadchádzajúcej sezóne Štefan Kelemen. Päťdesiatsedemročný kouč nahradí vo funkcii Martina Liptáka, ktorý už počas uplynulého ročníka avizoval, že si chce dať od trénovania pauzu (kandidoval na post prezidenta SZH, ale neuspel v júnových voľbách, pozn.). „Oslovil ma práve Martin Lipták, športový riaditeľ klubu. Takéto ponuky sa neodmietajú. Samozrejme, je to pre mňa veľká výzva a aj zodpovednosť. Dohodli sme sa zatiaľ na jednu sezónu,“ uviedol Kelemen v rozhovore pre klubový web.

Sporta obsadila v uplynulom ročníku Slovnaft handball extralige 6. miesto: „Mám reálne ciele, ale aj tak chcem dosiahnuť čo najvyššie možné priečky. Určite to však nemôže byť horšie ako stred tabuľky,“ dodal Kelemen, ktorý v minulosti viedol ženy HK Slovan Duslo Šaľa, ŠKP Banská Bystrica, BHK Gabor Bánovce nad Bebravou, ŠKP Piccard Senec a HK Junior Močenok. V kategórii mužov pôsobil s HKM Šaľa aj v extralige.

Pomôcť naplniť ambície omladeného tímu Sporty by mali aj dve nové známe akvizície – navrátilec Michal Holdoš a Tomáš Mažár.

Na spojke hrajúci 27-ročný Holdoš sa do Hlohovca vrátil po dvoch rokoch. V uplynulej sezóne bol hráčom švajčiarskeho druholigového tímu HS Biel. Michal Holdoš sa v lete 2010 stal hráčom klubu Tatabánya Carbonex KC, kam zamieril z extraligového HC Štart Nové Zámky. Hneď však odišiel na hosťovanie do družstva nováčika Budapest Bank ligy VSE Uniqa Pécs. Potom ho Tatabánya v sezóne 2011/2012 zapožičala HC winLand Michalovce. Od ročníka 2012/2013 už pôsobil v HC Sporta Hlohovec, ktorého hráčom sa definitívne stal po prestupe v lete 2015. Rodák z Bojníc zotrval v Hlohovci do leta 2016, potom odišiel do CYEB-Budakalász FKC, s ktorým obsadil v nováčikovskej sezóne 4. miesto. Následne si vyskúšal angažmán vo švajčiarskom HS Biel.

Tridsaťosemročný pivot T. Mažár strávil ostatné sezóny v HKM Šaľa, na Slovensku pôsobil aj v Tatrane Prešov, Trnave, Topoľčanoch a Považskej Bystrici. Rodák z Nových Zámkov má za sebou aj zahraničné angažmány v nemeckom VT Zweibrücken-Saarpfalz a rakúskom Gänserndorfe.

 

Autor: SITA, Foto: sporta.sk

Najnovšie news

Naši partneri

Generálny partner SZH a titulárny partner ligy a reprezentácie
Partner SZH
Technologický partner SZH
Oficiálny partner mobility SZH
Oficiálny partner NHE a MOL Ligy
Oficiálny partner oblečenia SZH Oficiálny partner oblečenia SZH
Mediálny partner SZH
Clothing partner of the Men´s National Team for the EHF EURO 2022